22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deva Holding Kaspersky’i Seçti
11 Temmuz 2012 Çarşamba 16:50

Deva Holding Kaspersky’i Seçti

İlaç sektörünün en köklü firmalarından Deva Holding, mobil kullanıcılarının anti-virüs ve güvenlik çözümleri için Kaspersky Lab çözümlerini tercih etti.

Yüksek sayıda mobil çalışan istihdam eden şirket, ofis dışındaki cihazlarını da artık tek bir merkezden kontrol ediyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, farklı sektörlere sunduğu ürün ve çözümleriyle firmaları sanal alem tehditlerinden korumayı sürdürüyor. Türkiye’de de her segmentten farklı müşteri portföyüne sahip olan Kaspersky Lab, müşterileri arasına Deva Holding de katıldı.

Sektörde yaklaşık 45 yıllık geçmişiyle pazarın en eski firmalarından biri olan Deva Holding, anti-virüs ve güvenlik çözümü olarak Kaspersky Lab ürünlerinden faydalanıyor. 2 bine yakın çalışanıyla Türkiye’nin en köklü ilaç üreticileri arasında yer alan firma, beşeri ilaç ve hammadde üretimi ve pazarlamasının yanı sıra veteriner ilacı, deterjan ve kolonya başta olmak üzere kozmetik ürünleri ve tıbbi ampul üretimi de yapıyor.

Deva İlaç, yüksek sayıdaki mobil çalışanlarının dizüstü bilgisayarlarında yüksek güvenlik sağlayabilmek için Kaspersky Lab’i tercih etmiş durumda. Deva Holding Donanım Müdürü Hüseyin Budak, Kaspersky Lab ürünlerini seçmelerinin başlıca nedenlerini, “Performans, yüksek yakalama oranı, kurulum, yönetim ve uygulama kolaylığı, internet üzerinden yönetilebilir olması, maliyet ve satış sonrası destek” olarak sıralıyor. Kaspersky Lab’in Deva Holding’in bu konudaki ihtiyaçlarını tam olarak karşıladığını söyleyen Budak, satış ekibinin bilgi, deneyim ve yetkinliğinin de kararlarında rol oynadığını ekliyor. Kaspersky Lab’in sunduğu avantajların başında mobil çalışanların güvenliği konusu geliyor. Bu çözümler, saha çalışanlarının dizüstü bilgisayarlarına kurumun güvenlik politikalarının tek bir merkezden uygulanmasına ve yönetilmesine olanak sağlanıyor. Böylece Deva Holding bünyesindeki 500’ü aşkın saha çalışanı, dünyanın neresinde olursa olsun, her zaman güvenli ve kontrollü olarak bilgisayar kullanabiliyor.

Projeden önce ofis dışındaki çalışanların koruma düzeyi hakkında yeterli bilginin toplanamadığını hatırlatan Budak, “Kaspersky Lab’in yazılım yönetme özelliği ile mobil kullanıcılarımızın bilgisayarlarına uzaktan kolayca yazılım kurabildik. Deva Holding olarak, şirketimizin güvenlik politikalarının tüm kurum çalışanlarımızın cihazlarında uygulanıyor olması bizim için büyük önem taşıyor” diyor. Güncellenen güvenlik politikalarının da kullanıcıların cihazlarına yine Kaspersky Lab sayesinde uzaktan ve inanılmaz yüksek bir hızda kurulabildiğini söyleyen Budak, “Kısa süre önce, Microsoft LYNC upgrade projemiz dahilinde 500 kullanıcımızın neredeyse tamamının LYNC yazılımlarının kurulumunu bir gecede başarılı bir şekilde tamamladık, sabah tek yaptığımız kurulum raporlarını incelemek oldu” diye ekliyor.

Kaspersky Lab Türkiye İş Ortağı CCCMOS GROUP Bölge Direktörü Kaan Yenilmez, bu işbirliği öncesinde Deva Holding bünyesinde IT güvenliği yönetimi konusunda sıkıntılar yaşandığından bahsediyor. Şirkette merkezi bir yönetim panelinin eksikliği nedeniyle mobil kullanıcıların anti-virüs ve güvenlik konularıyla alakalı bilgilere ulaşmakta güçlük yaşadığını söyleyen Yenilmez, Kaspersky Lab’in bu sıkıntılar karşısında Deva Holding’e istemci korumasını ve yönetim modülünü kapsayan “Kaspersky Work Space Security” çözümü sunduğunu ekliyor.

Bu çözümle birlikte Deva Holding’te artık anti-virüs yönetiminin ötesinde bilgisayar güvenliği yönetiminin de kontrol altına alındığını belirten Yenilmez, işbirliğinin sonuçlarını şu şekilde açıklıyor: “Kaspersky Lab çözümleriyle birlikte uygulama denetimi, aygıt kontrolü, web ve içerik filtreleme gibi hizmetlerle bilgisayarlar üzerindeki kontrolümüz daha da arttı. Yönetim paneli, DEVA Holding’in IT departmanına da ciddi avantajlar ve tasarruflar sağladı. Bu işbirliği günümüzde kurumların ihtiyaçlarının anti-virüs yazılımıyla sınırlı olmadığını bir kez daha ortaya koyuyor. Kaspersky Open Space Security ürün ailemiz, her büyüklükteki kuruma özel çözümleriyle güvenliğin yanı sıra zaman ve maliyetten de tasarruf anlamına geliyor.”

Kaspersky Lab Türkiye Kurumsal Ürünler Satış Müdürü Umut Güler ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi: "Sektöründe öncü Deva Holding'e özellikle güvenlik gibi hassas bir konuda hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Projemizdeki ana hedefimiz; Kaspersky Lab olarak sağlamış olduğumuz çözümlerle özellikle kurumun operasyonlarını kolaylaştırıp, satın alma maliyetlerini arttırmadan en yüksek değeri katmaktı. Ürünlerimiz, çözümlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte tüm müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda en doğru ürün ve hizmetleri vermekten mutluyuz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları