29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DenizBanklılara Deniz Akademi
26 Ocak 2008 Cumartesi 10:33

DenizBank'lılara Deniz Akademi

DenizBank, insan kaynağının mesleki ve bireysel gelişimini desteklemek ve daha ileriye götürmek amacıyla Eğitim Bölümü'nü, Deniz Akademi adıyla yeniden yapılandırdı.

Sayıları 8.000’e yaklaşan çalışanıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen bankaları arasında yer alan DenizBank, en değerli sermayesi olarak tanımladığı insan kaynaklarının mesleki ve bireysel gelişimi yönünde yepyeni bir yatırıma imza attı.

Keşiflere Yelken Açalım sloganıyla, yeni binasında hizmet sunmaya başlayan Deniz Akademi, DenizBank çalışanlarına sadece eğitim sunmayı değil, onların yaşamlarını zenginleştirmeyi de amaçlıyor.

1 kafeterya, 2 fuaye, 1 konferans salonu, 1 kütüphane, 1 teras/bahçe, 3 toplantı odası, 1 çalışma odası, biri bilgisayarlı sınıf, biri simülasyon sınıfı, biri farklı eğitimler için hazırlanmış Keşif Atölyesi ve biri de Beyin Fırtınası Sınıfı olmak üzere toplam 15 sınıf ve cafe alanı bulunan yeni kampüsünde eğitim çalışmalarına başlayan Deniz Akademi’de günde 500 kişi eğitim alabiliyor. Ayrıca diğer merkezleri ile birlikte 30 eğitim salonunda 800 kişiye hizmet verebiliyor.

Üstün teknolojik altyapısı ile de eğitim kalitesini destekleyen Deniz Akademi, çalışanların öğrenme süreçlerini etkin olarak takip edebilecekleri bir portali de yayına aldı. Tüm kişisel eğitim bilgilerinin takip edilebildiği, eğitim kataloğu ve içeriklerine ulaşım sağlayan, eğitim talep ve değerlendirmelerinin yapılabildiği, eğitim haritalarının takip edilebildiği portal üzerinden e-learning uygulamalarına da erişilebiliyor.
Temel Gelişim, Kariyer Gelişim, Yönetim Gelişim ve Seçmeli Eğitim olmak üzere 4 ana yaklaşımda eğitim programları sunan Deniz Akademi, işe yeni başlayan çalışanlardan tüm yöneticilere eğitimler düzenliyor.

Bir yandan insan kaynağının mesleki ve bireysel gelişimlerini desteklerken, diğer yandan kurumsal kültürün içselleştirilerek kurum geneline yayılması misyonunu da taşıyan Deniz Akademi’nin lansman toplantısında bir konuşma yapan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, “Sektör hızlı bir büyüme dönemine girdi. Bankalarımız 2008 yılında onbinler ile ifade edilen sayılarda yeni istihdam yaratacak. DenizBank olarak biz de bu yıl 80 şube açmayı ve 2500 kişilik yeni istihdam olanağı sağlamayı hedefliyoruz. 2010 yılına kadarki iş planımız çerçevesinde, neredeyse mevcut çalışan sayımız kadar yeni arkadaşımızı aramıza katıp; bugün yaklaşık 700 olan yönetici (Kaptan) kadromuzu da iki katına çıkaracağız. İşte bu hızlı büyüme planına paralel olarak, bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz Deniz Akademi’ye büyük bir rol düşüyor. Deniz Akademi, hem aramıza katılan yeni arkadaşlarımızı hızla iyi birer “Denizci” olarak yetiştirmek, hem de aramızdan daha çok Kaptan” çıkarabilmek için çalışacak” dedi.

Deniz Akademi sektörde örnek bir model olacak.

Ateş sözlerine şöyle devam etti: “Deniz Akademi yeni kampüsü, üstün teknolojik alt yapısı, sadece mesleki değil, bireysel gelişimi de destekleyen eğitim programları, eğitmenlerinin kalitesi ve sunduğu sosyal imkanlarla, sadece bir eğitim merkezi değil, aynı zamanda bir yaşam ve kültür merkezi olarak örnek bir model oluşturacak. Deniz Akademi’de özgür düşünce, ortak akıl ve yaratıcılık desteklenerek; çalışanlarımız yeni keşiflere yelken açma yolunda cesaretlendirilecek. DenizBank’ın insan kaynağına verdiği büyük değerin ve geleceğe yaptığı yatırımların somutlanmış bir örneği olan Deniz Akademi ile gurur duyuyor; Akademi’nin Grubumuza ve sektörümüze önemli bir değer katacağına inanıyorum.”

Toplantıda konuşan DenizBank İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya ise “En değerli varlığımız olan çalışanlarımız için, bir anlamda “geleceğe yatırım” olarak hayata geçirdiğimiz Deniz Akademi’de, bankacılığa yeni başlayan arkadaşlarımızın kariyerlerini, bir yandan zengin mesleki ve bireysel eğitim programlarıyla desteklerken, diğer yandan hızla büyüyen Grubumuzun sahip olduğu kurumsal kültürü pekiştirmek ve bu kültürün Finansal Hizmetler Grubumuzun her kademesindeki çalışanlar tarafından içselleştirilmesini sağlamak üzere çalışacağız. Amacımız çalışanımıza sadece mesleki değil, yaşama dair zenginlikler de sunmak. Bu çerçevede Kampüsümüzde iş dünyasının başarılı isimlerinin sohbet toplantılarından, edebiyatımızın usta kalemlerinin imza günlerine, sinema ve tiyatrodan, farklı performans gösterilerine kadar pek çok etkinliğe imza atmayı; iş yaşamı ve kültür-sanat camiamızın pek çok önemli isminin katılımlarıyla düzenlenecek aktivitelere ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz” dedi.

DenizBank Yönetim Kurulu Başkanı Dirk Bruneel ise; Dexia ve DenizBank’ın kurumsal kültür ve değerleriyle birlikte insan kaynakları felsefesinin de birebir örtüştüğünü vurguladı ve dünyada 30’u aşkın ülkede 35 binin üzerinde çalışanı bulunan Dexia Grubu’nun, kurumsal misyonunu hakkıyla taşımak ve Grubu başarıya götüren etmenleri sürdürülebilir kılmak üzere çalışanların mesleki ve bireysel bilgi birikimini sürekli artırmanın öneminin bilincinde olduğunun altını çizdi.

Bruneel, Dexia’nın tüm dünyadaki çalışanlarına eğitim hizmeti sunan “Dexia Kurumsal Üniversitesi” ile Deniz Akademi arasında oluşturulacak sinerji ile, Türkiye’deki çalışanlara uluslararası alanda kariyer fırsatı kapılarının açılacağını da belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları