26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denetimnet.net  1 Yaşında
25 Ocak 2008 Cuma 11:57

Denetimnet.net 1 Yaşında

Deloitte Türkiye’nin denetim alanında üst düzey yöneticileri bilgilendirmek amacıyla hizmete sunduğu Denetimnet sitesi birinci yılını tamamladı.

Deloitte Türkiye tarafından kurulan Türkiye’nin ilk ve tek denetim portalı birinci yıldönümünü kutluyor. www.denetimnet.net adresinde hizmet sunan Denetimnet, şirketlerin üst düzey yöneticilerini Türkiye’de önemi giderek artan denetim konusunda bilgilendirmeyi ve bu alanda güvenilir ve güncel bilgi paylaşımı için bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde halka açık tüm şirketler için bir gereklilik haline gelen Uluslararası Finansal Raporlama Satndartları’na göre mali tablo hazırlayan uzmanlara ve denetim profesyonellerine yol göstermek amacıyla detaylı bilgiler ve kontrol listesi Denetimnet portalındaki dikkat çekici bölümlerden sadece biri.

Denetimnet’in birinci kuruluş yıldönümüyle ilgili bir açıklama yapan Deloitte Türkiye Denetim Sorumlu Ortağı Ömer Tanrıöver şunları söyledi:

“SPK ve BDDK düzenlemeleri ve yasalaşması beklenen Türk Ticaret Kanunu ile şirketlerin ve bankaların yönetim kurulu ve üst düzey yöneticileri ile denetim profesyonelleri için farklı bir dönem başladı. İş hayatının çalışma esasları ve koşulları geçmişte alışageldiğimizden çok farklı olacak. Denetimnet fikri bu alandaki uzmanlığımızı iş hayatındaki üst düzey yönetici ve profesyonellerin hizmetine sunmak amacıyla ortaya çıktı. Portalımıza bu bir yıl içinde gösterilen ilgi bu alanda büyük bir boşluğu giderdiğimizi teyit eder niteliktedir.”

Denetimle ilgili profesyonelin her aradığını bulduğu site: Denetimnet

Denetimnet sitesinde bu alanda yöneticileri ilgilendiren her türlü gelişmeyle ilgili bilgiler ve yararlı linkler bulunuyor. Üyelere gönderilen Denetimnet bültenlerinde, EPDK, SPK ve BDDK tebliğ ve yönetmelikleri Deloitte uzmanlarının bilgi ve deneyimleri doğrultusunda yorumlanıyor ve uygulamada yol gösteriliyor. Ayrıca yöneticiler UFRS'lerdeki son değişikliklerden, gelişmelerden ve uygulamalardan da haberdar ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları