29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denetim Uzmanlarına Rehber
07 Ocak 2011 Cuma 12:19

Denetim Uzmanlarına Rehber

Türkiye İç Denetim Enstitüsü, 2011 yılına iki rehber kitapla merhaba dedi.

Deloitte'den TTK Yorumu
Baltıklar'a Yönetici Transferi
Cisco'dan Yıllık KSS Raporu
2010 Yılında Satınalma Rekoru

Türkiye'de iç denetim mesleğinin gelişimi için 15 yıldır projeler gerçekleştiren Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), iç denetim mesleğinin gelişimine destek verebilmek amacıyla yayın faaliyetlerini Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları altında birleştirdi ve 2011 yılına iki rehber kitapla merhaba dedi.
Üniversitelerde 1985-2010 yılları arasında iç denetim üzerine yapılan tüm akademik çalışmaların yer aldığı Türkiye'de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi isimli kitap TİDE Yayınları"nın ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor. Kitapta 1985 ile 2010 yılları arasında Türkiye"de iç denetimle ilgili tüm üniversitelerde yapılan akademik tezlerin envanteri çıkarılıyor. Tezlerin konulara, türlere, sektörlere ve üniversitelere göre dağılımını görmek mümkün. Kitap iç denetim konusunda üniversitelerde yeterince akademik çalışma yapılmadığını, yine üniversitelerde reel sektör uygulamalarına yönelik çalışmaların yok denecek kadar az sayıda olduğunu ortaya koyuyor. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan kitapta elde edilen veriler ışığında Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi"nin değerlendirme ve önerileri paylaşılıyor.
Türkiye'de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi adlı 59 sayfalık kitap Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları'nın ikinci kitabını Akademik Forum 2010 İç Denetim Mesleğinin Gelişiminde İş Dünyasının Beklentileri ve Üniversitelerimizin İhtiyaçları oluşturuyor. Kitap, 13 Mayıs 2010 tarihinde TİDE"nin Marmara Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) ile birlikte Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi"nde 22 farklı üniversiteden öğretim üyesi, öğrenci ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen forumda sunulan bildirileri bir araya getiriyor.
Akademik Forum 2010 adlı 280 sayfalık diğer kitap da yine Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları