22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloittetan eBelediye Çalışması
06 Aralık 2007 Perşembe 11:41

Deloitte'tan eBelediye Çalışması

Deloitte Türkiye, TÜSİAD ve TBV tarafından eTR Ödülleri ve Kongresi için hazırlanan eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması'nın sonuçlarını açıkladı.

Deloitte Türkiye, eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması'nın sonuçlarını açıkladı. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 5 yıldır düzenlenen eTR Ödülleri ve Kongresi için hazırlanan rapora göre Türkiye’de belediyeler, Internet teknolojilerinden yararlanmak konusunda önemli mesafe kat ettiler. Çalışmaya katılan belediyeler verimliliklerini ve hizmet kalitelerini artırmak için Internet teknolojilerini giderek daha fazla kullandıklarını bildirdi.

Türkiye’de eDevlet uygulamalarının yaygınlaşmasında ve bilgi toplumunun güçlenmesinde belediyelerin önemli katkıları olduğu belirtiliyor. Bilgi teknolojilerinin kamu hizmetlerine uygulanması konusunda Deloitte Türkiye’nin hazırladığı eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması bu konuda ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Bu çalışmaya göre, Türkiye’deki belediyeler iyi yönetişim, kaliteli hizmet, demokratik katılım ve eğitim alanlarında bilgi teknolojilerinden ve Internet’ten giderek daha fazla yararlanıyorlar.

Çalışma kapsamında, Ağustos – Eylül 2007 tarihleri arasında e-posta yoluyla gönderilen soruları Türkiye’nin 7 bölgesindeki 43 ilden 101 belediye yanıtladı. Deloitte Türkiye’nin, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) için hazırladığı çalışmanın sonuçları, Ankara HiltonSA’da düzenlenen eTR Ödülleri ve Kongresi'nde açıklandı.

Deloitte Türkiye Stratejik Planlama, İş Geliştirme ve Pazarlama Ortağı M.Sait Gözüm Türkiye'nin bilgi toplumuna geçişini teşvik etmeyi ve eDevlet alanındaki çalışmalara kamuoyunun dikkatini çekmeyi hedefleyen çalışmanın bulgularını şöyle değerlendirdi:

“Kamu hizmetlerinde bilgi teknolojilerinin ve İnternet’in daha çok kullanılması, bu hizmetlerin daha etkin verilmesini sağlayacak, verimliliği artıracak ve ülkemiz için değer yaratacaktır. Yaptığımız çalışmanın, belediyelerimizin bu alanda önemli mesafeler almış olduğunu göstermesi bizi mutlu etti. Verimli, bilgiye odaklı ve insanlara bilgi çağının olanaklarını sunacak Türkiye’ye bu çalışmalarla ulaşacağız. Önümüzdeki dönemde eDevlet uygulamalarının hızla gelişeceğine inanıyoruz. Deloitte Türkiye olarak bu alandaki bilgi birikimimizi ve küresel deneyimimizi ülkemizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları