18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloittea Vergi Hizmetlerinde Ödül
10 Haziran 2010 Perşembe 13:11

Deloitte'a Vergi Hizmetlerinde Ödül

Türkiye'de 2010 yılında Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi seçildi.

Deloitte, uluslararası vergi konularında dünyanın en prestijli ve tanınmış dergisi "International Tax Review" (ITR) tarafından 2010 için yapılan değerlendirmede Türkiye"de "Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi" ödülüne layık bulundu.

ITR tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve Deloitte Türkiye"nin üç yıldır ödüle layık görüldüğü Avrupa Vergi Ödülleri, Mayıs ayında Londra"da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Türkiye de dahil Avrupa"daki yedi Deloitte şirketi, dolaylı ve dolaysız vergilere yönelik yeniden yapılandırma ve transfer fiyatlama gibi konulardaki yenilikçi yaklaşımıyla bu ödüller kapsamında "Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi" seçildi.

Üç yıldır Yılın Vergi Şirketi ve Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi seçilerek, başarılarının uluslararası arenada ödüllendirilmesinden gurur duyduklarını ifade eden Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Sorumlu Ortağı Niyazi Çömez şöyle dedi:

"Deloitte Türkiye olarak vergi alanında bu ödülün alınmasında vergi bölümündeki tüm çalışanlarımızın emeği var, hepsini tebrik ediyorum. Deloitte olarak müşterilerimize entegre ve kapsamlı vergi yönetim hizmetleri sunuyoruz. Vergi alanında iş dünyası ve endüstriye yönelik danışmanlık hizmetlerimizden kaynaklanan bilgi birikimi ve uzmanlığımız, şirketlerin bu alandaki gerçek ihtiyaçlarına cevap vermemizi sağlıyor. Vergi hizmetlerimizde müşterilerimize sunduğumuz kapsamlı hizmetler ile başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı ve Transfer Fiyatlandırması Hizmetleri Lideri Güler Hülya Yılmaz ödül hakkında şunları söyledi:

"Deloitte Türkiye, vergi sektöründeki en büyük ve en tercih edilen profesyonel hizmet şirketidir. Transfer fiyatlandırması konusunda da müşterilerimizi bilgilendirmek hem de hizmet kalitemizi artırmak amacıyla yaptığımız çalışmaların sonucu olarak, "International Tax Review" gibi uluslararası vergi konularında prestijli ve tanınmış bir dergi tarafından bu ödüle layık görülmek gurur verici. Deloitte"un küresel deneyimleri çerçevesinde gerek araştırmalarımız, gerekse danışmanlık birikimimizle bu alandaki tüm gelişmeleri yakından takip ediyor, bu alanda ortaya çıkan yeni gelişmeler ışığında konu ile ilgilenen ve emek vermekte olan tüm meslektaşlarımızı güncel tutmaya çalışıyoruz. Misyonumuz, hem ciddi bir uzmanlık ve bilgi, hem de iktisadi-ticari hayatın işleyişi ile ilgili pratik tecrübe gerektiren bu alanın, ABD ve Almanya gibi vergi bilinci gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gelişmesine katkıda bulunmak ve liderlik etmektir".

Deloitte Avrupa"da ödülleri topladı

Deloitte Türkiye"nin yanı sıra Belçika, Danimarka, Finlandiya, Malta, İspanya ve İsveç"te faaliyet gösteren Deloitte şirketleri de "Avrupa"da Yılın Transfer Fiyatlaması Şirketi" seçildiler. Ayrıca Deloitte Hollanda, "En İyi Ulusal Vergi Şirketi" seçilirken, Deloitte"un kendisi de İrlanda, Polonya ve Portekiz"deki şirketlerinin İnternet uygulamalarındaki başarı nedeniyle ayrıca ödüllendirildi. 2008 yılında da "Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi" seçilen Deloitte Türkiye, 2007 yılında da "Yılın Vergi Şirketi" seçilmişti.

Hukuksal konularda uzmanlaşan Euromoney yayın grubuna bağlı olan International Tax Review (ITR), 1990 yılından bu yana vergi konularındaki yayıncılığı ile tanınıyor. ITR, uluslararası vergi konuları ve stratejileri üzerine yapılan araştırmalara yer veren ve destekleyen dünyanın en güvenilir mesleki dergilerinden biri olarak özellikle çokuluslu şirketlere son vergi düzenlemeleri haberleri ve çeşitli uluslararası vergisel konularda araştırmalar/makaleler ve bilgi sağlıyor. ITR yazarları ödülleri verirken, her şirketin önceki yılın Şubat ayından, ödülün verileceği yılın Şubat ayına kadar geçen süre içinde yaptığı en iyi üç çalışmayı ve şirketin kendisini değerlendiriyorlar.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları