26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte’da Küresel Büyüme
17 Ekim 2007 Çarşamba 14:36

Deloitte’da Küresel Büyüme

2007 yılı mali sonuçlarına göre Deloitte, çift haneli büyüme serisine üst üste beşinci yılda da devam ediyor.

Deloitte 31 Mayıs 2007’de sona eren mali yılı tüm dünyada güçlü bir performansla kapadığını bildirdi. Deloitte tarafından yapılan açıklamada kuruluşun 1 Haziran 2006 – 31 Mayıs 2007 tarihleri arasını kapsayan 2007 mali yılında cirosunu % 15,5 artırarak 23,1 Milyar Dolara çıkardığı kaydedildi. Böylece Deloitte çift haneli büyüme serisine üst üste beşinci yılda da devam etmiş oldu. Bütün hizmet alanları ve coğrafi bölgeler çift haneli büyüme kaydettiler.

Mali sonuçları değerlendiren Deloitte’un Global CEO’su James H. Quigley, “Sonuçların kendilerini çok mutlu ettiğini” vurgulayarak şunları söyledi:

“Alınan sonuçlar müşterilerimize hizmette mükemmelliğe odaklanmamızın bir sonucudur. Geniş bir hizmet yelpazesi ve kapsamlı, derin bir uzmanlık sunma stratejimizle müşterilerimize sağladığımız çözümler ile rakiplerimizi geride bıraktık. Ayrıca Deloitte üye şirketlerinin yerel pazarları iyi anlamaları ve güçlü küresel bağlantılara sahip olmaları müşterilerimiz için önemli ölçüde katma değer yaratmaktadır. Bütün bunlar rekor düzeydeki performansımıza katkıda bulunan başlıca unsurlardır.”

Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer ise başarılı sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Deloitte Türkiye olarak bu performansa katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Gerek Türkiye’de, gerekse de dünyada en yetenekli ve en bilgili uzmanlarla çalışabilmemiz, müşterilerimize yüksek kaliteli hizmetler sunmamızı mümkün kılıyor. Bu rekabet üstünlüğümüzü koruyarak güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğiz.”

Kurumsal Finansman alanındaki büyüme dikkat çekici

Kurumsal Finansman hizmetlerinin gelirleri %25,2 oranında artarak 1.89 milyar dolara ulaştı. Danışmanlık ve Vergi Hizmetlerinin gelirleri %16,5’şer büyüyerek 5,19 milyar ve 4,98 milyar dolar olarak gerçekleşti. Kurumsal Risk Hizmetleri’ni de kapsayan Denetim hizmetlerinin geliri %13,1 oranlık artışla 11.08 milyar dolarlık ciroya ulaştı. Deloitte ayrıca hizmet verdiği tüm temel endüstrilerde de büyüme kaydettiğini açıkladı.

Yükselen pazarlar büyümenin ana lokomotifi

Deloitte’un küresel cirosu bölgeler bazında analiz edildiğinde büyümenin ana lokomotifinin yükselen ekonomiler olduğu görülüyor. En güçlü büyümeyi sergileyen Asya- Pasifik bölgesi geçen mali yılda gelirlerini %17,2 oranında artarak 2,46 Milyar dolara çıkardı. Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa – Orta Doğu - Afrika bölgesi %12,6 büyüyerek 9,18 Milyar, Kuzey ve Güney Amerika ise %11,9’luk artış ile 11,49 Milyar dolarlık cirolara ulaştılar.

Deloitte’un istihdam politikaları

Deloitte, büyümesinin temelindeki en önemli faktörlerden biri olarak gördüğü yüksek nitelikli çalışanı istihdam etme ve elinde tutma stratejisini devam ettiriyor. Deloitte’un küresel başarısında bu istihdam politikalarının ciddi bir payı bulunuyor. İş memnuniyeti, sürekli eğitim ve kariyer imkanları, Deloitte’un tüm dünyada ve Türkiye’de yüksek nitelikli elemanlar ile çalışmasını sağlıyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları