25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Türkiyeye Yeni Ortaklar
10 Haziran 2008 Salı 16:29

Deloitte Türkiye'ye Yeni Ortaklar

Deloitte Türkiye, kendi bünyesinden atanan 8 yeni ortak ile büyümesine hız kazandırmaya devam ediyor.

Türkiye"de Denetim, Vergi, Danışmanlık, Kurumsal Finansman ve Kurumsal Risk alanlarında hizmet veren Deloitte, kendi çalışanları arasından yapılan atamalarla yeni ortaklar kazandı. Kendi alanlarının uzman ve deneyimli isimlerini ortaklık düzeyinde bir araya getiren Deloitte Türkiye, 2010 yılı stratejik planları doğrultusunda en büyük ve en tercih edilir profesyonel hizmet şirketi olmak hedefi doğrultusunda yeni ortakları ile büyüme ivmesini daha da güçlendirdi. Deloitte"un yeni atanan isimleri Ali Çiçekli, Cüneyt Kırlar, Veysel Türkmen, Refik Yaşar Durusoy, Erdal Dinçtürk ve Ahmet Güneş Söğütlüoğlu, Cem Sezgin ile Erhan Saylan"dan oluşuyor.

Son yıllarda hızla büyümesine devam eden Deloitte Türkiye, ortak sayısını 40"a çıkartarak kadrosunu kuvvetlendirmeye devam ediyor. Bir yandan kendi bünyesinden şirket ortakları yetiştirmek geleneğini kuvvetlendirerek devam ettiren Deloitte aynı zamanda şirket dışından yaptığı transferleri kısa sürede bünyesine ortak olarak aşılama başarısını da gösteriyor.

Özellikle bu yıl Vergi Hizmetleri"nde %90"lara varan ciddi bir büyüme sağladıklarını belirten Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer, tüm diğer alanlarda da çok ciddi büyüme başarısı sağladıklarını, kadrolarının yeni yeteneklerle sürekli zenginleştiğini ifade etti. Gürer sözlerine şöyle devam etti: "Deloitte Türkiye olarak Danışmanlık Hizmetleri"nde %65, Kurumsal Finansman"da %60, Kurumsal Risk Hizmetleri"nde %40 ve Denetim"de %25 büyüme kaydettik. 2010 hedeflerimizi gerçekleştirmek için her alanda yeni ortaklar çıkarmaya devam edeceğiz. Kadromuzu güçlendirmenin bizlere sağladığı ve ileride de sağlayacağı faydanın değerini çok iyi biliyoruz. Büyüme ve güçlenme yolunda emin adımlarla ilerlememize en büyük katkıyı sağlayan arkadaşlarıma yeni görevlerinde başarılarının devamını diliyorum."

Deloitte"un Yeni Ortakları

Ali Çiçekli, Deloitte Türkiye Denetim Ortağı
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Ali Çiçekli, Deloitte"ta 1998 yılında çalışmaya başlamış ve Eylül 2002-Kasım 2004 arasında Deloitte Boston ofisinde görev almıştır. Hem Türkiye"de hem de ABD"de çeşitli kamu kuruluşlarının denetimlerini yürüten Çiçekli, ayrıca Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Mısır, Katar, Dubai ve Gürcistan"da uluslararası şirketlerin denetimini gerçekleştirmiştir. Bunların yanı sıra Çiçekli, Türkiye"de bazı halka arz projelerini yürütmüştür. Ali Çiçekli, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve CPA unvanlarına sahiptir.

Cüneyt Kırlar, Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Ortağı
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü"nden mezun olan ve profesyonel iş yaşamına 1993"te Yapı Kredi Bankası"nın bilgi teknolojileri şirketi olan Bilpa"da ATM ve IVR sistemleri yazılım geliştirme uzmanı olarak başlayan Cüneyt Kırlar, 2006 yılında Deloitte Kurumsal Risk Hizmetleri Bölümü"nde Kıdemli Müdür olarak çalışmaya başlamıştır. BT Proje ve Program Yönetimleri konusunda uzmanlaşan Kırlar, 1998 yılında A.B.D"de bulunan Project Management Institute tarafından belirli bir deneyim ve sınav ile verilen PMP (Project Management Professional) sertifikasını almıştır. Cüneyt Kırlar, Kurumsal Risk Hizmetleri bölümünde BT Yönetişimi ve BT Denetimi hizmetlerine liderlik etmektedir.

Veysel Türkmen, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü"nden 1987 yılında mezun olan Veysel Türkmen, 1988-1991 yılları arasında Maliye Bakanlığı"nda Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak görev yapmıştır. 1991-1999 yılları arasında ise Gelirler Kontrolörü olarak Maliye Bakanlığı"nda çalışma hayatına devam eden Türkmen, aynı döneme rastlayan 1997-1999 yıllarında New Hampshire Collage"da (ABD) İşletme Yönetimi Master programını da tamamlamıştır. Türkiye"ye döndükten sonra Maliye Bakanlığı"nda Gelirler Baş Kontrolörü olarak bir yıl çalışmış, 2000 yılında Gelirler Kontrolörleri Eğitim Grup Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Aynı yıl Ankara Hitit Vergi Dairesi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Yeminli Mali Müşavir unvanı bulunan Veysel Türkmen, 2000 yılından bu yana Deloitte Türkiye"de görev yapmaktadır.

Refik Yaşar Durusoy, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı
Kariyerine 30 Kasım 1990 tarihinde Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu"nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak başlayan Refik Yaşar Durusoy, Hesap Uzmanları Kurulu"ndan ayrıldığı tarihe kadar sırasıyla Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanı olarak çalışmıştır. "Sigortacılık Sektöründe Vergi İncelemesi" isimli Bilim Raporu, "Sigortacılık Komisyonlarının Vergi Kanunları Karşısındaki Durumu", "Ar-Ge Harcamalarının Niteliği ve Vergi Kanunları Karşısındaki Durumu", "Turizm Sektöründe Kayıtdışılığın Önlenmesi", "Turizm Sektöründe Karşılaşılan Riskler", "Marka Değerleme Yöntemleri ve Bu Yöntemlerin Vergi İncelemelerinde Kullanılması" isimli Görüş Önerme Raporları ve Vergi Dünyası isimli dergide yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan ve Yeminli Mali Müşavir unvanı bulunan Durusoy, Deloitte Türkiye"de 2006 yılından beri görev yapmaktadır.

Erdal Dinçtürk, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü"nden mezunu olan Erdal Dinçtürk, 1997 yılında Deloitte"ta vergi asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. Outsourcing departmanının yönetimi ve vergi danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu olan Dinçtürk, ayrıca uluslararası şirketlere uluslararası vergileme ve dolaylı vergiler konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bu konularda bilgilerini genişletmek amacıyla Deloitte"un global vergi okullarında uluslararası vergileme ve Avrupa Birliği KDV"si konularında dersler almıştır. Dinçtürk, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik unvanına sahiptir.

Ahmet Güneş Söğütlüoğlu, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi"nden 1994 yılında mezun olan Ahmet Güneş Söğütlüoğlu, aynı yıl kariyerine Pannell Kerr Forster (Denge Yeminli Mali Müşavirlik) firmasında başladı. 1995"te Deloitte İstanbul ofisinde vergi asistanı olarak çalışmaya başlayan ve 1999 yılında Vergi Müdür Yardımcılığı"na yükselen Söğütlüoğlu, 2000 yılında Avusturalya"ya yerleşti. Aynı yıl başladığı vergicilik konusundaki Yüksek Lisans Diplomasını üstün dereceyle 2002 yılında tamamladı. Yüksek eğitimine devam ederken 2001 yılında Schlumberger Oilfield Avusturalya firmasında çalışmaya başladı. Bu firmada Kıdemli Vergi Muhasebecisi, Konsolidasyon Muhasebecisi, Hazine İdarecisi ve en son olarak İş Analisti olarak 2005 yılına kadar çalıştı. Bu tarihten sonra Türkiye"ye döndü ve Deloitte İstanbul ofisinde vergi müdürü olarak çalışmaya başladı. Şirket satın almaları ve birleşmeleri konusunda uzmanlaşan Söğütlüoğlu, 1999 yılından beri Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını taşımaktadır.

Cem Sezgin, Deloitte Türkiye Danışmanlık Ortağı
Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Cem Sezgin, 1994 yılında Deloitte"ta Denetim bölümününde çalışmaya başlamıştır. 1999 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ünvanını alan Sezgin, aynı yıl Danışmanlık bölümüne geçmiştir. Halen Danışmanlık bölümünde Kurumsal Uygulamalar Lideri olarak görev yapan Sezgin, aynı zamanda Deloitte Türkiye İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Lideri"dir. Kurumsal Uygulamalar (Oracle, SAP), Finansal Dönüşüm/CFO Hizmetleri uzmanlık alanları arasında yer almaktadır.

Erhan Saylan, Deloitte Türkiye CFO
1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Erhan Saylan profesyonel kariyerine 1983 yılında Arçelik"te başladı. Saylan, 1999 yılına kadar bu şirkette çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunduktan sonra, 2000-2003 yılları arasında Arçelik LG"de Finans ve Muhasebe Müdürlüğü görevini yürüttü. 2003-2005 yılları arasında, Arçelik"in Romanya"da pazar lideri olan Arctic SA adlı şirketinde, 2005-2006 yıllarında da Beko Rusya"da Finanstan Sorumlu Genel Müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü. Saylan, 2007 yılı Ocak ayından bu yana Deloitte Türkiye"de görev yapmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları