29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Türkiyeden Yeni Hizmetler
30 Temmuz 2008 Çarşamba 16:25

Deloitte Türkiye'den Yeni Hizmetler

Deloitte Türkiye ve Solmaz, gümrük ve dış ticaret danışmanlık hizmetleri sunmak üzere, güçlerini DRT Solmaz Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı A.Ş. çatısı altında birleştirdi.

Denetim, vergi, danışmanlık, kurumsal risk ve kurumsal finansman alanlarında dünyanın en büyük profesyonel hizmet kuruluşlarından biri olan Deloitte, Türkiye"nin gümrük ve dış ticaret devi Solmaz güçlerini birleştirdi. Dış Ticaret ve Gümrük alanında bir ilk olma özelliği taşıyan Deloitte - Solmaz birlikteliği, dünyadaki yeni trende uygun olarak dış ticaretle ilgilenen firmalara küresel çözümler ve güçlü yerel uygulamalar sunmayı öngörüyor.

Deloitte Türkiye çatısı altında kurulan firma, yerli ve yabancı yatırımcılara, dış ticaret ve gümrüklerle ilgili konularda ihtiyaç duyacakları danışmanlık ve operasyonel destek hizmetlerini sağlamayı hedefliyor. Şirket yatırımcıların bir yandan dış ticaret ve gümrük alanlarındaki etkinliklerinin artırılmasını, diğer yandan bu alanda risklerin öngörülerek azaltılmasını amaçlıyor.

Günümüzde gümrük ve dış ticarette, hem yerel hem uluslararası mevzuatın bir arada uygulanması gerekliliği yerel ve küresel bilgiye duyulan ihtiyacı da artırıyor. Öte yandan değişen mevzuat ve uygulamalar ile ihlal ve usulsüzlüklerin hem Gümrük Kanunu hem de Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ile ciddi yaptırımlara bağlanmış olması şirketlerin danışmanlığa her aşamada ihtiyaç duymalarına neden oluyor. DRT Solmaz, ortaya çıkan bu ihtiyaca cevap vermek üzere, hem kamu hem özel sektör deneyimi olan güçlü bir kadro ve bilgi birikimi ile piyasaya iddialı bir adım atıyor.

Gümrük ve dış ticarette şirketlerin danışmanlık ihtiyacı artıyor

DRT Solmaz, Deloitte"un sahip olduğu dünya çapındaki bilgi erişim ağı ile Solmaz"ın yerel mevzuat ve uygulamalar hakkındaki birikimi sayesinde, müşterilerine dünyadaki farklı gümrük ve dış ticaret uygulamaları ve uluslararası yasal değişiklikler hakkında bilgi sahibi olma imkanı tanıyor. DRT Solmaz, aynı zamanda Deloitte"un vergi hizmetleri konusunda sahip olduğu tecrübe sayesinde gümrük ve dış ticaret operasyonlarında bağımsız vergi planlamasını da mümkün kılıyor.

Birleşme kararıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kurtçu şunları söyledi:

"Dünyada ve Türkiye"de ekonomik gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam etmektedir. Dünyada artan ticaret hacmi ve gitgide şiddetlenen rekabet, şirketlerin pazar paylarını yükseltme çabalarını da hızla artırmaktadır. Uluslararası alanda başarılı olabilen şirketler ayakta kalabilmektedir. Bu bağlamda gümrük ve dış ticaret bilgi birikiminin şirketler için önemi yadsınamaz boyutlara ulaşmıştır. Bu çerçevede, DRT Solmaz gümrük işlemlerde sıkça rastlanan sorunlar için şirketlerin kurmakta zorlandığı kontrol mekanizmasını da kurmaya yönelik bir hizmet vermektedir. Sektörün iki güçlü ismi olan Deloitte ve Solmaz"ın DRT Solmaz adı altında güçlerini birleştirmesinin sektöre önemli bir açılım getirdiğine inanıyorum."

DRT Solmaz"ın gümrük ve dış ticaret alanında vereceği hizmetler arasında gümrük tekniği, gümrük rejimleri, mevzuat, serbest bölge işlemlerine yönelik danışmanlık hizmetleri gümrük ve dış ticaret maliyet analizi, gümrük ve dış ticaret işlem/süreç denetim ve risk analizleri, gözetim ve koruma hizmetleri, üçüncü taraflarla ilişki yönetimi gibi hizmetler yer alıyor. DRT Solmaz, bunun yanı sıra Deloitte Academy ile işbirliği içerisinde firmalara özel gümrük ve dış ticaret eğitimleri de veriyor.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları