20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Türkiye Yönetiminde Değişim
15 Mayıs 2007 Salı 10:47

Deloitte Türkiye Yönetiminde Değişim

Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetici Ortağı Levent Yaveroğlu, Yönetici Ortaklığı görevini Hüseyin Gürer’e devretti.

Deloitte Türkiye yönetiminde 1 Haziran 2007 itibarı ile önemli bir nöbet değişimi yaşandı. Deloitte Türkiye’nin kurucu ortağı Levent Yaveroğlu Yönetici Ortaklık görevini Denetim Sorumlu Ortağı Hüseyin Gürer’e devretti. Yaveroğlu Deloitte Türkiye Ortaklar Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Deloitte Türkiye’yi Global Firma nezdinde temsil etme görevine devam ederken, Gürer’den boşalan Deloitte Türkiye Denetim Sorumlu Ortağı görevine de Ömer Tanrıöver getirildi.

Deloitte Türkiye’nin 21 başarılı yılı geride bıraktığını belirten Levent Yaveroğlu, Hüseyin Gürer’in Deloitte Türkiye’nin güçlü büyüme dinamiğine büyük katkılarda bulunacağını söyledi. Yaveroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuruluşundan bu yana hizmet verdiğim ve dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de sektörün önde gelen kuruluşları arasındaki yerini alan Deloitte Türkiye’nin Yönetici Ortaklık görevini deneyimli bir isme devretmekten büyük mutluluk duyuyorum. Hüseyin Gürer’in yönetiminde, 2010 yılında sektördeki en büyük ve en tercih edilir profesyonel hizmet şirketi olma hedefimize doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. “

Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını bitirdi. 1989-1990 yıllarında 18 aylık bir dönem Deloitte & Touche Londra ofisinde de görev yaptı. 1994 yılında Türkiye Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Komitesi üyesi oldu. 2004 yılında da Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu üyeliğine seçilen Gürer, halen kurulun 9 üyesi arasında bulunuyor. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan ve çok iyi düzeyde İngilizce bilen Hüseyin Gürer evli ve iki çocuk babası.

Deloitte Türkiye Denetim Sorumlu Ortağı Ömer Tanrıöver 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Deloitte’taki kariyerine 1991 yılında asistan olarak başlayan Tanrıöver 1994-1996 yılları arasında Deloitte İngiltere Southampton ofisinde denetim müdürlüğü yaptı. Finansal yönetim ve muhasebe bilgi sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve uygulanması, şirketlerin UFRS uygulamalarına geçişi ve çok şirketli gruplarda konsolidasyon uygulamaları konularında önemli ölçüde deneyime sahiptir. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan ve çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Tanrıöver evli ve bir çocuk babası.

Deloitte Global de yeni CEO’sunu seçti

Deloitte Global’de de Haziran başı itibariyle CEO değişikliği gerçekleştirildi. 2006 yılında küresel cirosunu 23 milyar dolara çıkararak güçlü büyümesini sürdüren kuruluşun CEO’su Bill Parrett görevini 1 Haziran 2007 itibariyle Jim Quigley’e devrederken, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine de John Connolly gelecek. Adaylar, dünya çapındaki tüm Deloitte üye firmalarından 7.600’ün üzerinde ortağın oyları ile seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları