25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Türkiye Küresel İlkeler Sözleşmesini İmzaladı
17 Kasım 2007 Cumartesi 12:16

Deloitte Türkiye Küresel İlkeler Sözleşmesini İmzaladı

Deloitte Türkiye, sürdürülebilir kalkınmayı hayata geçirmek için çalışacak.

Deloitte Türkiye, Birleşmiş Milletler tarafından, küresel ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde geliştirmek ve küreselleşmeyi tüm insanların yararına olacak şekilde işletebilmek için önerilen 10 temel ilkeyi içeren Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza koydu. Kalite Derneği’nin (KALDER) öncülüğünde gerçekleşen imza töreninde, Deloitte Türkiye adına Deloitte Türkiye Kıdemli Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yaveroğlu Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı.

Sözleşme uyarınca Deloitte Türkiye insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzluğa karşı mücadele ana başlıkları altında, çağdaş değerlerle uyum içinde, evrensel olarak kabul görmüş 10 temel ilkeyi uygulamayı ve bunların yaygınlaşması için çaba göstermeyi kabul etti.

26 Temmuz 2000’de New York’taki Birleşmiş Milletler merkezinde temelleri atılan Küresel İlkeler Sözleşmesi bugüne kadar dünyanın her yerinden üç binden fazla özel şirket ve sivil toplum örgütü tarafından imza edildi.

İmza töreninin ardından Deloitte Türkiye Kıdemli Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yaveroğlu şunları söyledi:

“Kamu ve özel sektör kuruluşlarının çağdaş ve evrensel ilkeleri benimseyerek sürdürülebilir faaliyetlere odaklanmaları ve böylece hem kendileri, hem de ekonomi için değer yaratmaları Deloitte olarak bizim öncelikli hedefimizdir. Kalkınmanın, refahın artmasının ve yeni kuşakların geleceklerinin güvence altına alınmasının yolu, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin öngördüğü kapsamlı işbirliğinden ve evrensel ilkelerin benimsenmesinden geçmektedir. Deloitte bu çerçevede bütün faaliyetlerinde bu alandaki sorumluluklarını ön plana çıkarmakta ve gereğini yerine getirmektedir.

Deloitte Türkiye olarak özel sektör ve kamu kuruluşlarının Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 10 temel ilke etrafında buluşmasının ve sürdürülebilir kalkınmayı hayata geçirmek için birlikte çalışmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Yaveroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Deloitte Türkiye olarak ortak hedefler doğrultusunda gereken her türlü adımı atmaktan ve küreselleşmenin nimetlerinin, çağdaş değerler ekseninde adil bir şekilde ülkemizin kalkınması için seferber edilmesine katkıda bulunmaktan gurur ve mutluluk duyarız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları