23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Türkiye, Özdemir YMMyi Bünyesine Kattı
15 Mayıs 2007 Salı 11:37

Deloitte Türkiye, Özdemir YMM'yi Bünyesine Kattı

Deloitte Türkiye ve Özdemir Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. arasında devam eden görüşmeler anlaşma ile sonuçlandı. 1983’den bu yana vergi sektöründe hizmet veren ve özellikle vergi hukuku alanındaki güçlü uzmanlığıyla tanınan Özdemi

Türkiye’de Denetim, Vergi, Yönetim Danışmanlığı, Kurumsal Finansman ve Kurumsal Risk alanlarında hizmet veren Deloitte hızlı bir şekilde büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Deloitte Türkiye ile Özdemir Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. arasında yaklaşık bir aydır devam eden görüşmeler anlaşma ile sonuçlandı. Varılan anlaşmaya göre, Özdemir YMM, 1 Haziran 2007 tarihinden itibaren faaliyetlerine Deloitte çatısı altında devam edecek.

1983 yılında Maliye Bakanlığı eski Hesap Uzmanı ve Gelirler Genel Müdür Yardımcısı, Yeminli Mali Müşavir, Ertan Özdemir tarafından kurulan Özdemir YMM, Avrupa Topluluğu akreditasyonları ile TS EN ISO 9001:2000 Toplam Kalite Belgesine 2000 yılından beri sahip ilk Türk Yeminli Mali Müşavirlik şirketi oldu. 42 kişilik uzman kadrosuyla çalışan Özdemir YMM, başta vergi hukuku olmak üzere tüm mali mevzuatta vergi ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Birleşme kararıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yaveroğlu, “2004 yılında aldıkları kararla, 2010 yılında vergi sektöründeki en büyük ve en tercih edilir profesyonel hizmet şirketi olma hedefini belirlediklerini” hatırlatarak şöyle devam etti:

“Bu hedefimize organik ve inorganik yollardan büyüyerek ulaşacağız. Ciromuzu ve çalışan sayımızı artırırken, müşteri portföyümüzü de sürekli genişletiyoruz. Kendimize yeni stratejik hedefler koyduğumuz 2004 yılından bu yana, rekabetin bütün alanlarında rakiplerimize karşı ciddi başarılar elde ettik. Bundan böyle bir yandan kadrolarımızı güçlendirirken, bir yandan da sektördeki başarılı şirketlerle birleşerek büyümemizi sürdüreceğiz. Vergi sektöründeki köklü ve güçlü şirketlerden biri olan Özdemir YMM’in kalite ve hizmet anlayışının bizimle uyum sağlayacağını biliyorum. Hedeflerimize ulaşmak için Özdemir YMM gibi uzman bir şirketle birlikte yürüyecek olmamızdan mutluluk duyuyorum.”

Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Sorumlu Ortağı Zeki Kurtçu da, Özdemir YMM ile birleşince vergi hizmetlerinde daha da güçleneceklerini belirterek, “Türk ekonomisi büyümesini sürdürür ve reform sürecinde ilerlerken, bu sektörde uzmanlığa sahip denetim kuruluşlarına ihtiyaç da her gün biraz daha artıyor. Biz şirketlerin bu alandaki ihtiyaçlarına en uygun çözümleri geliştirerek 2010 yılında vergi alanında sektörün en büyük kuruluşu olmayı hedefliyoruz. Özdemir YMM ile yollarımızı birleştirmemiz bu hedefimize ulaşmamızı kolaylaştıracak,” dedi.

Özdemir YMM Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Özdemir ise bu birleşme ile müşterilerine daha zengin ve kapsamlı hizmetler sunabileceklerini, çalışanlarına daha fazla imkan sağlayabileceklerini kaydetti. Özdemir şöyle konuştu:

“Sektördeki 25 yıllık tecrübemiz ve deneyimli insan gücümüz, bilgi birikimimiz, tecrübemiz ve müşteri ağımızın, Deloitte ve bundan böyle hepimizin olacak olan ortak hedefe ulaşılmasında büyük katkı yapacağına inanıyoruz. Deloitte’un 2010 yılında sektörün en güçlü vergi şirketi yapmakta kararlıyız. Hep beraber hedeflerimize ulaşacağız.”


Özdemir YMM Hakkında

Özdemir YMM, 1983 yılında, Yeminli Mali Müşavir, Ertan Özdemir tarafından kurulmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye ve Ekonomi Bölümü mezunu olan Özdemir, Harvard Law School’da "Uluslararası Vergi Politikası" konusunda lisansüstü çalışma yapmış, Amerikan Vergi İdaresi’nde (IRS) "Vergi Sisteminin Kompüterizasyonu" çalışmalarına ve IMF'de "Kamu Finansmanı" eğitimlerine katılmış, 1967–1979 yılları arasında, Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı ve Gelirler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

Özdemir, YMM ve SMMM unvanlı denetçi ve danışmanlardan oluşan 42 kişilik uzman kadrosuyla, Türkiye'nin ve dünyanın seçkin yerli ve yabancı kurumlarına, başta vergi hukuku olmak üzere tüm mali mevzuatta denetim, bağımsız dış denetim (UFRS, US GAAP, SPK ve EPDK'ya tabi şirketlerin denetimi), mali danışmanlık, vergi planlaması, proje kapsamlı müşavirlik, yeminli mali müşavirlik, tasdik hizmetleri, kurumsal finansman ve yönetim danışmanlığı; stratejik çözüm ortakları ile birlikte, hukuk, dış kaynaklı muhasebe (outsourcing), insan kaynakları ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Özdemir YMM, yerli ve yabancı yatırımcılar için; şirket satın almaları, ortaklıklar kurulması, birleşme ve özelleştirme danışmanlığı, vergi planlaması yapmakta; kurumsal finansman modelleri hazırlamakta ve uygulamaları yöneterek yardımcı olmaktadır. Özdemir YMM, profesyonel yaklaşımı ile, firmalara güvenilir ve butik çözümler üretirken, bilgi ile teknolojinin doğru ve etkin kullanımını göstererek, günümüzdeki rekabet ortamında fark yaratmalarına yardımcı olmaktadır.

Özdemir YMM, 1997 yılından bu yana MSI Legal & Accounting Network Worldwide (MSI), Türkiye Yetkin Temsilcisi olarak uluslararası standartlarda hizmet vermeye devam etmektedir. MSI, dünyanın en büyük çok disiplinli kuruluşlarından biri olup, (100) ülkede (250)'den fazla şirketle hizmet veren, vergi denetimi ve danışmanlığı yapan, hukuk hizmetleri veren şirketler topluluğudur.

Özdemir YMM, Avrupa Topluluğu akreditasyonları ile TS EN ISO 9001:2000 Toplam Kalite Belgesine, 2000 yılından beri sahip ilk Türk Yeminli Mali Müşavirlik şirketidir. Üstün meslek standartları ile uzun yıllara dayalı şirket ve meslek deneyimleriyle, müşterilerine, güvenilir ve profesyonel çözümler üreten Özdemir YMM, müşteri odaklı olan hizmetlerini sürekli yenilenen bilgi, kalite yönetimi ve iş mükemmelliği anlayışı içinde sunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları