24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Eğitim Vakfı Öğrencilerine Ödül
28 Mart 2012 Çarşamba 10:03

Deloitte Eğitim Vakfı Öğrencilerine Ödül

Deloitte Uluslararası Öğrenci Forumu’na katılan öğrenciler Atina’dan ödülle döndü

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 15 – 19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Deloitte Uluslararası Öğrenci Forumu’nda, Türkiye’den Deloitte Eğitim Vakfı tarafından seçilerek gönderilen öğrenci ve yöneticilerin yer aldığı gruplar ödül kazandı.

Üç gün süren forum süresince uluslararası çalışma ortamını tatma fırsatı yakalayan öğrenciler, 17 farklı ülkeden katılımcılarla karışık gruplarda yer aldı. Öğrenciler, ilk gün farklı kültürlere alışma ve takım çalışmasını destekleyen aktivitelerde bulundu. Ardından uluslararası takım elemanlarına sahip 12 takım bir buçuk gün boyunca bir vaka simülasyonunu çözmek için çalıştı.

Vaka çalışması sonucunda Türk katılımcılardan Burçin Kızıltepe’nin yer aldığı London takımı jüri tarafından birinci seçildi. Deloitte Türkiye İnsan Kaynakları Bölümü’nden Aslı Sürmeli Duruk’un İnsan Kaynakları Koçu (HR Coach) olarak görev yaptığı Tokyo takımı ise People’s Choice (ikincilik) ödülünü kazandı.

Üniversite kampüslerinde ve sosyal medyada yapılan tanıtımlar sonrasında Türkiye’de, 1.000’e yakın üniversite öğrencisinin programa başvurdu. Yapılan elemeler sonrasında ise beş öğrenci Atina’ya gitmeye hak kazandı.

Uğur Kumru               Bilkent Üniversitesi    Bilgisayar Mühendisliği

Güncem Seray Kuzu  Koç Üniversitesi         Ekonomi

Burçin Kızıltepe         ODTÜ                        İşletme

Can Mahmut Doğan  ODTÜ                        Endüstri Mühendisliği

Hazal Soğukpınar       Boğaziçi Üniversitesi İşletme

Yarışma sırasında öğrencilere Deloitte Türkiye Danışmanlık Bölümü yöneticilerinden Alper Günaydın ve Deloitte Türkiye İnsan Kaynakları Bölümü yöneticilerinden Aslı Sürmeli Duruk eşlik etti.

Uluslararası Öğrenci Forumu seçmelerine katılan ve Atina’da ülkemizi temsil eden beş öğrenci,forumda gösterdikleri başarıdan dolayı, Deloitte Türkiye’nin farklı bölümlerinde görev almak üzere iş alım sürecine dahil edildi. Söz konusu beş öğrencinin yanı sıra, Türkiye seçmelerine katılan ancak forum ekibinde yer alamadığı halde, Deloitte Türkiye’nin işe alım süreci için havuzuna aldığı yaklaşık 30 kişi ile de farklı bölümlere işe alım yapılması amacıyla görüşmeler devam ediyor.
ISBF hakkında

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları