25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Büyümeye Devam Ediyor
11 Eylül 2008 Perşembe 13:01

Deloitte Büyümeye Devam Ediyor

2008 yılı için vergi, denetim, kurumsal risk, kurumsal finansman ve danışmanlık bölümlerinde görev almak üzere 150 yeni çalışanını bünyesine katarak güçlenen Deloitte, küresel olarak da büyümeye devam ediyor.

Deloitte her yıl olduğu gibi 2008 yılında da finansal büyümesine paralel olarak kadrosunu istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam ediyor. Bu yıl, vergi, denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve kurumsal risk alanlarında faaliyet göstermek üzere 150 yeni çalışanını bünyesine kattı. Deloitte uzmanları müşterilerine daha kaliteli ve etkin hizmet verme hedefi doğrultusunda dünyanın farklı ülkelerindeki üye şirketlerdeki çalışanlar ile koordinasyon içerisinde bulunuyor. Bundan dolayı bu yıl gerçekleştirilen işe alımlarda İngilizce"nin yanı sıra Fransızca ve Rusça gibi ikinci bir dil tercih sebebi olarak değerlendirildi.

Dünyada 140 ülkede hizmet veren tüm üye şirketlerde olduğu gibi Türkiye"de de, kariyerlerinde ilerleyen "profesyonel" çalışanlarına "şirket ortağı" olma imkanı veren nadir firmalardan olan Deloitte bu yıl 130 yeni mezunu kadrosuna katarken, 20 kişilik yetişmiş insan kaynağını da yönetim kademelerinde görev almak üzere işe aldı.

Geçtiğimiz finansal yıl içerisinde Deloitte küresel olarak da 15.000 yeni çalışanın katılımıyla büyümesini sürdürdü. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki ofislerin kadrolarına kattığı yeni çalışanlar ile Deloitte"un küresel çalışan sayısı 165 bine yükseldi. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde özellikle BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) ülkeleri çalışan sayısını üç katına çıkartarak oldukça hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. Deloitte Türkiye de çalışan sayısını geçtiğimiz üç yıl içerisinden iki katından fazla artırdı.

Deloitte finansal olarak 6. yılda da çift haneli büyüdü
Deloitte 31 Mayıs 2008"de sona eren mali yılı tüm dünyada güçlü bir performansla kapadığını bildirdi. Deloitte tarafından yapılan açıklamada kuruluşun 1 Haziran 2007 - 31 Mayıs 2008 tarihleri arasını kapsayan 2008 mali yılında cirosunu %18,6 artırarak 27,4 milyar dolara çıkardığı kaydedildi. Böylece Deloitte çift haneli büyüme serisine üst üste altıncı yılda da devam etmiş oldu.

Mali sonuçları değerlendiren Deloitte"un Global CEO"su Jim Quigley, "Büyümenin arkasında kendini mükemmelliğe adamış çalışanlar olduğunu" vurgulayarak şunları söyledi:

"Alınan sonuçlar farklı coğrafyalarda çalışan uzmanlarımızın müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla güçlerini birleştirmesinin bir sonucudur. Küresel fikir alışverişi ve işbirliği kültürümüz ile oluşturduğumuz müşteri odaklı iş modelimiz ve bunun güçlü üye şirketlerimizin küresel bağlantılar ile uygulanması bu büyük başarıyı getiren stratejimizdir."

Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer ise başarılı sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi:
"Deloitte Türkiye olarak bu performansa katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Tüm üye şirketler arasında en çok büyüyen şirket olarak ilk sırada yer aldık ve bu bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Gerek Türkiye"de, gerekse de dünyada en yetenekli ve en bilgili uzmanlarla çalışabilmemiz, müşterilerimize yüksek kaliteli, katma değer sağlayan hizmetler sunmamızı mümkün kılıyor. Bu rekabet üstünlüğümüzü koruyarak güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğiz."

Kurumsal Finansman alanındaki büyüme devam ediyor
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kurumsal Finansman hizmetleri gelir artışında dikkat çekici bir büyüme kaydedildi. Kurumsal Finansman gelirleri %26,6 oranında artarak 2,4 milyar dolara ulaştı. Danışmanlık Hizmetleri"nin gelirleri %22,2 oranında artarak 6,3 milyar dolar olurken, Vergi Hizmetleri"nin gelirleri %20,4 büyüyerek 6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Kurumsal Risk Hizmetleri"ni de kapsayan Denetim hizmetlerinin geliri %14,8 oranlık artışla 12,7 milyar dolarlık ciroya ulaştı.

Yükselen pazarlardaki büyüme hız kesmiyor
Deloitte"un küresel cirosu bölgeler bazında analiz edildiğinde yükselen pazarlardaki büyümenin hız kesmeden devam ettiği görülüyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en güçlü büyümeyi sergileyen Asya Pasifik bölgesi gelirlerini %30,3 oranında artarak 3,2 milyar dolara çıkardı. Asya Pasifik bölgesindeki tüm üye şirketler çift haneli büyüme gerçekleştirdi. Türkiye"nin de içinde bulunduğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA) bölgesi %22,6 büyüyerek 11,3 milyar dolara ulaşırken, Kuzey ve Güney Amerika ise %12,9"luk artış ile 13 milyar dolarlık cirolara ulaştılar.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları