24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte Academy Faaliyete Geçti
04 Temmuz 2007 Çarşamba 16:59

Deloitte Academy Faaliyete Geçti

Deloitte, kurumların uzman ekiplere sahip olabilmeleri için Deloitte Academy’yi hayata geçirdi.

Türkiye’de Denetim, Kurumsal Risk, Vergi, Yönetim Danışmanlığı ve Kurumsal Finansman alanlarında hizmet veren Deloitte, kurumlara yönelik eğitim çalışmalarını artık Deloitte Academy çatısı altında sürdürecek. Deloitte Academy, hızlı küreselleşmenin yoğunlaştırdığı rekabet koşulları, değişen ekonomik dinamikler ve mevzuatta yapılan yeni düzenlemeler karşısında şirketlerin artan eğitim ve uzmanlık ihtiyaçlarını en etkin bir şekilde karşılamak üzere oluşturuldu.

Farklı konulara ve uzmanlık alanlarına göre kategorize edilmiş sınıf içi eğitimlerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmış kuruma özel eğitimlerin yanı sıra Deloitte Academy kapsamında zaman ve mekan kısıtlaması olmadan alınabilen web tabanlı eğitimler de yer alıyor. Deloitte Academy’de kurum ve kişiler en güncel bilgileri Deloitte’un kendi uzman yöneticilerinden ve akademi dünyasının en yetkin, uzman eğitmenlerinden alabilecekler. Deloitte Academy kapsamında kurumlara İstanbul dışında Ankara ve İzmir’de de eğitimler sunuluyor.

Deloitte Academy sayesinde iş dünyasına Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), muhasebe, bağımsız denetim, iç denetim, BT denetimi, risk yönetimi konularında en doğru ve güncel bilgileri sunmayı hedeflediklerini belirten Deloitte Türkiye Stratejik Planlama, İş Geliştirme ve Pazarlama Ortağı M. Sait Gözüm şunları söyledi:

“Günümüzün ağır ve hızla değişen rekabet koşullarında kurumların güncel bilgilerle donanmış yetkin profesyonellerle çalışma ihtiyacı son derece arttı. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde şirketlerin kendilerini değişen mevzuata hızla ve eksiksiz adapte etme mecburiyeti vardır. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ardından önümüzdeki yıl Basel II kriterlerinin de tam olarak uygulanması planlanmaktadır. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları artık ülkemizdeki tüm şirketler için zorunlu hale gelmiştir. Sunduğumuz bu hizmet sayesinde şirketlerimiz ihtiyaçları olan doğru ve güncel bilgi ile ekiplerini donatabilecekler. Böylece değişimi daha sağlıklı bir şekilde yönetmek mümkün olacağı gibi ciddi bir rekabet avantajı da ortaya çıkacak.“

Deloitte Academy’yi kurumların verimliliklerini de artıracağını da hatırlatan Gözüm sözlerine şöyle devam etti:

“Kurumların yüksek maliyetler pahasına aldıkları proje ve danışmanlıklarda, konuya vakıf olmayan, bilgisi yetersiz personel nedeniyle gereken verim alınamamaktadır. Deloitte Academy sayesinde doğru ve güncel bilgi ile donanımlı profesyoneller verimi artıracaklardır. Deloitte Academy’de profesyonel yetkinlikleri geliştirmeyi, uzman desteğiyle değişimin yönetimini sorunsuz gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.“

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları