25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deloitte, İzmirde Güçleniyor
28 Ocak 2012 Cumartesi 12:25

Deloitte, İzmir'de Güçleniyor

Türkiye’de Denetim, Vergi, Danışmanlık, Kurumsal Finansman ve Kurumsal Risk alanlarında 25’inci hizmet yılını dolduran Deloitte Türkiye, İzmir’de güçlenmeye devam ediyor.

Temelleri 1951 yılında Şevket Özlü tarafından atılan, 1977’den bu yana da Celal Özlü tarafından yönetilen,  başta vergi hukuku olmak üzere tüm mali mevzuata ilişkin vergi ve danışmanlık hizmetleri veren ATA Yeminli Mali Müşavirlik, 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren faaliyetlerine artık Deloitte Türkiye çatısı altında devam edecek.

Birleşme kararıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Deloitte Türkiye CEO’su Hüseyin Gürer, “İzmir ticaret geleneği ve limanıyla Türkiye’nin dünyaya açılan önemli bir kapısı. 2009 yılında Deloitte’un dünyadaki deneyimini, bölge insanıyla paylaşabilmemiz açısından stratejik öneme sahip olduğuna inandığımız İzmir ofisimizi 10 kişi ile hizmete açmıştık. İzmir ofisimiz bugün 40 kişiye ulaştı. 2015 yılında ise 150 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bölgedeki iş adamlarımıza ve tabii ki yöneticilerimize daha yakın olmanın en önemlisi de onlara kaliteli hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliklerimize devam etmeyi ve bölgede güçlü bir çekim merkezi olmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Hüseyin Gürer sözlerine şöyle devam etti: “Deloitte Türkiye çalışmalarına, 1986 yılında başladı. Bugün faaliyetlerimizi İstanbul, Ankara ve İzmir’de 1.000’i aşkın çalışanımızla sürdürüyoruz. 2010 yılında vergi sektöründeki en büyük ve en tercih edilir profesyonel hizmet şirketi olacağız demiştik. Bu hedefimiz doğrultusunda bazı vergi şirketleri ile başarılı birleşmeler gerçekleştirmiştik. Şimdi ise vergi sektöründeki köklü ve güçlü şirketlerden biri olan ATA YMM ile işbirliği içerisine giriyoruz. ATA YMM’nin kalite ve hizmet anlayışının bizimle uyum sağlayacağını biliyorum. Hedeflerimize ulaşmak için ATA YMM gibi uzman bir şirketle birlikte yürüyecek olmamızdan mutluluk duyuyorum” dedi. 

Türkiye’nin en gelişmiş bölgelerinden biri olan İzmir’de daha da büyümek istediklerini ve Türk Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile sektörde deneyimli denetim firmalarına daha fazla ihtiyaç duyulacağını belirten Gürer, bu birleşme ile müşterilerine daha zengin ve kapsamlı hizmetler sunabileceklerini, çalışanlarına daha fazla imkan sağlayabileceklerini söyledi. 

ATA YMM’nin Başkanı Celal Özlü de babadan gelen ve İzmir de 60 yıldır hizmet veren firmasının, bundan böyle Deloitte çatısı altında mevcut müşterilerine, vergi mevzuatı dışında, başka alanlarda da hizmet vermek olanağına kavuştuklarını, bu konuda dünyada ve Türkiye’de en saygın denetim firması ile işbirliği yapmaktan kıvanç duyduklarını belirtti. Özlü, yeni yapılanma ile Deloitte’un global gücünün yaratacağı etki, bağımsız denetim ve diğer faaliyet alanlarındaki üstün kalite anlayışı sayesinde müşteri beklentilerini daha üst düzeyde karşılayabilme olanağına kavuştuklarını ifade etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları