24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DEİK, Lüksemburglu İşadamlarıyla Buluşuyor
06 Eylül 2008 Cumartesi 10:02

DEİK, Lüksemburg'lu İşadamlarıyla Buluşuyor

DEİK, Lüksemburg Ticaret Odası ve İTO ile işbirliği içersinde, 9 Eylül'de Lüksemburg: İş ve Finans Merkeziniz adlı bir seminer düzenliyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK), Lüksemburg Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile birlikte düzenlediği Lüksemburg: İş ve Finans Merkeziniz semineri 9 Eylül"de gerçekleştirilecek.

DEİK"ten konuyla ilgili yapılan açıklamada Lüksemburg Ekonomik İşler ve Dış Ticaret Bakanı Jeannot Krecke ve beraberindeki işadamları heyetinin İstanbul ziyareti çerçevesinde gerçekleşecek toplantının, Türk iş dünyası ile ticaret ve yatırım imkanlarını değerlendirmek ve yeni işbirliği ortamlarına zemin hazırlamak amacı taşıdığı belirtildi.

DEİK-Türk-Belçika İş Konseyi Başkanı Pınar Eczacıbaşı ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş"ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği seminerde, özellikle ülke çapında yaklaşık 8 bin çalışanıyla 70 fabrikaya ürün sağlayan bir otomotiv firmasının da, Türk firmaları ile görüşme yapmak isteyen firmalar arasında bulunduğu bildirildi.

117 bin 231 dolarlık kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi olan Lüksemburg, dış ticaretinin yüzde 90 gibi önemli bir kısmını AB ülkeleriyle gerçekleştiriyor. DEİK"in verdiği bilgiye göre Türkiye ile Lüksemburg arasındaki ticaret hacmi 2006 yılına göre, yüzde 49 oranında artış göstererek, 2007 yılı sonunda 170 milyon avroya ulaştı.

(ANKA)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları