25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DBE Y Kuşağının İsyanını Anlatıyor
21 Ekim 2011 Cuma 17:00

DBE Y Kuşağının İsyanını Anlatıyor

6. Yetenek Yönetimi Zirvesi, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü resmi sponsorluğuyla 26 Ekim 2011 Çarşamba günü İstanbul Conrad Hotel’de gerçekleştirilecek.

İş dünyasında giderek yükselen Y jenerasyonu ne istediğinin farkında ve bunun yöneticisi tarafından da bilinmesini istiyor. Yeteneklerini etkin bir şekilde kullanmak ve potansiyelini gereksiz olan alanlarda harcamamak için kendine göre kurallar koyarak iş dünyasına yön veriyor. Günümüz iş dünyasında eleman devir oranının artarak devam etmesi, Y jenerasyonunun sürekli iş değiştirmesi de buna bağlanıyor. Beklentilerinin karşılanmadığını ve yeteneğini istediği şekilde kullanamadığını düşündüğü anda yeni iş arayışına giren Y jenerasyonu, hedefine ulaşana kadar bu arayışına devam ediyor.

İletişim beklentileri farklılaşan Y jenerasyonunun, yöneticilerinden beklentileri de alışılagelmişin dışında. Kendisinden yüksek verimlilik bekleyen yöneticisinden onun da birçok beklentisi var. Yeteneğinin farkına varılmasını ve etkin biçimde yönetilmesini isteyen Y kuşağı, yeteneği doğrultusundan sürekli öğrenmek, gelişmek ve faydalı olmak istiyor. Klasik yönetici modeline baş kaldıran, ezber bozduran ve hep daha fazlasını isteyen Y’lere, şirketin çıkarlarına fayda sağlamak için isteklerine cevap vermek gerekiyor. Bunun en etkin yolu da yeteneği yönetmekle oluyor.

HRdergi’nin düzenlediği ve İstanbul Conrad Hotel’de gerçekleşecek 6. Yetenek Yönetimi Zirvesi, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün resmi sponsorluğu ile hayata geçiriliyor. Zirvede Yetenek Yönetimi üzerine bir sunum yapacak olan DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü proje yöneticisi ve eğitmeni, Endüstri ve Örgüt Psikologu Burcu Çanacık,  yöneticilere ezber bozduracak yöntemlerden bahsedecek. Burcu Çanacık sunumunda, Y jenerasyonuna bireysel yaklaşmak, onları yakından tanımak, yetenekleri ile rollerinin örtüşmesini sağlamak gerektiğine değinerek, yeteneğin nasıl yönetileceğine dair önemli ipuçları verecek. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün Zirvede standı da bulunacak. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, çağa ayak uydurmak isteyen ve Y jenerasyonuyla etkin bir iletişim kurarak şirketinin verimliliğini artırmayı hedefleyenlerin bu sunumu kaçırmamasını öneriyor.   

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları