24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DBE İnsan Kaynakları Zirvesinde
14 Şubat 2011 Pazartesi 12:05

DBE İnsan Kaynakları Zirvesi'nde

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, Management Center Türkiye (MCT) tarafından 16-17 Şubat 2011 tarihleri arasında, düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi 2011'e Emre Konuk'un P2P Potansiyelden Performansa konulu konuşmasıyla katılacak.

DBE, MCT"nin 16-17 Şubat 2011 tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı"nda düzenlediği İK Zirvesi 2011"e katılacak. Zirvede DBE standında yeni yöntem ve eğitimler anlatılırken, Emre Konuk da "P2P Potansiyelden Performansa" konulu bir konuşma yapacak. Konuk, şirketlerin karlılıklarını arttırmada ve verimli bir işletmeye dönüşmesinde; çalışanların potansiyellerinin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve üstün performansa dönüştürülmesindeki tek yaklaşım olan P2P"nin diğer kullanılan yaklaşımlardan nerelerde ayrıldığının üzerinde duracak.

Hedef kitlesi bireyler, ekipler veya kurumun tamamı olan P2P projesi, potansiyelin performansa dönüştürülmesi anlamını taşıyan bir kısaltmadan geliyor. Projenin bütünsel yaklaşımı geniş ölçekli gruplarla çalışmaya imkân verirken, P2P diğer yetenek yönetimi modellerinin aksine sadece yeteneği keşfetmeyi ve geliştirmeyi değil, onların gelişimine engel olacak performans bloklarını da ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

DBE Kurucu Başkanı Psikolog Emre Konuk P2P"nin; potansiyelin keşfi, beslenmesi ve üstün performansa dönüştürülmesi adımlarını kapsadığına dikkat çekiyor. Konuk, P2P"nin bütünsel bir süreç olduğunu ve en yüksek verimin ancak bütünüyle uygulandığında alınabileceğinin de altını çiziyor. P2P; "Çalışan Potansiyeli ile Mevcut Pozisyon Uyumunun Denetlenmesi" çalışması ile şirket içi organizasyon yapısından kaynaklı sıkıntıların, "Çalışan Bağlılığı Araştırması" ile bağlılığa engel olan faktörlerin ve "Çalışan Destek Programları" ile psikolojik engellerin ortadan kaldırılması, potansiyelin performansa dönüşmesi için yapılan yatırımın geri dönüşünü garanti altına alıyor. Ayrıca, kullanılan tüm araçların geçerliliğinin bilimsel olarak ispatlanması nedeniyle yapılan çalışmalar sağlam temellere dayanıyor.

Çalışanların, yöneticilerin ve ekiplerin potansiyellerinin üstün performansa dönüşmesini sağlayan P2P, yetenek yönetim sürecinde her adımında uzmanlık sağlıyor. Emre Konuk"un P2P yaklaşımıyla ilgili tüm detayları paylaşacağı sunum, şirket yöneticileri, çalışanları ve danışmanları için bir kılavuz niteliğinde.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları