26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DBE 8. Liderlik Zirvesine Katıldı
22 Nisan 2011 Cuma 15:10

DBE 8. Liderlik Zirvesi'ne Katıldı

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü,bu yıl 21 Nisan 2011'de Sheraton Maslak'da gerçekleşen 8. Liderlik Zirvesi'de katılımcıları kendi standında bilgilendirdi.

DBE, 21 Nisan 2011 Perşembe Günü Sheraton Maslak"da bu yıl 8."si gerçekleşen Liderlik Zirvesi"ne katıldı. Zirve"nin fuar alanında yer alan DBE standında DBE"nin yeni projeleri ve eğitimleri tanıtıldı. DBE, zirvede şirketlerin karlılıklarını artırmada ve verimli bir işletmeye dönüşmesi amacıyla; çalışanların potansiyellerinin keşfedilmesi, beslenmesi ve üstün performansa dönüştürülmesinde, P2P"nin diğer kullanılan yaklaşımlardan nerelerde ayrıldığının üzerinde durdu. DBE Uzmanları zirvede Türkiye"de tek temsilcisi oldukları Erickson Kurumsal Koçluk eğitimleri ile ilgili de bilgi verdi. Orta ve üst düzey yöneticilere, çalışanlarını ve işlerini daha etkin yönetebilmeleri konusunda koçluk becerileri kazandırmayı amaçlayan Erickson Liderlik ve Koçluk programı ile liderler, öğrendikleri koçluk tekniklerini, iş üzerinde ve işin gereği doğrultusunda ekibini yönlendirirken, çalışanların kendi potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve geliştirmeleri için kullanıyor.

Şirketler için önemli bir yerde duran liderler için düzenlenen 8. Liderlik Zirvesi bu yıl da iş hayatı için önemli bir buluşma noktası durumunda. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, zirvede açtığı standı ile liderler için farklı eğitim programlarını da tanıttı.

Hedef kitlesi bireyler, ekipler veya kurumun tamamı olan DBE"nin P2P projesi, potansiyelin performansa dönüştürülmesi anlamını taşıyan bir kısaltmadan geliyor. Projenin bütünsel yaklaşımı geniş ölçekli gruplarla çalışmaya imkân verirken, P2P diğer yetenek yönetimi modellerinin aksine sadece yeteneği keşfetmeyi ve geliştirmeyi değil, onların gelişimine engel olacak performans bloklarını da ortadan kaldırmayı amaçlıyor. DBE"nin liderler ve koçlar için bir diğer programı ise, Erickson Kurumsal Koçluk Eğitimi oldu. Başarılı kurumları ve liderleri başarısızlardan ayıran, değişim ve gelişim süreçlerini yönetebilme becerisi. İçinde bulunduğumuz yüzyıla imzasını atan gelişim ve değişim alanlarından bir tanesi, insan zihninin fonksiyonlarını ilgilendiren araştırmalar. Beyin fonksiyonları ile ilgili yeni keşfedilenler, hafızaya, duyguya, öğrenmeye ve becerilere bakış açımızı yeniden şekillendiriyor. Bu anlamda, beyin fonksiyonları üzerine yapılan araştırmalarla, liderler ve koçlar için gözden kaçırılamayacak yeni yaklaşım olanakları elde ediliyor ve liderler takımlarını motive etmekte yeni olanaklar buluyor. Çalışan mutluluğu ve tatmininden taviz vermeden iş verimini arttırmak, iş erteleme döngülerini kırmak, stratejik zeka ve yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırmak, bu alanın sağladığı bilimsel temelli bakış açısıyla mümkün. Başka bir deyişle, pek çok teorisyen ve uygulamacı zihnin çalışma modeline dayanarak, liderlik ve yönetim anlayışı ve pratiği geliştiriyor. Hizmet sektöründe ve takım çalışması gerektiren meslek alanlarında, insan beynine ilişkin bilimsel keşifleri yönetim stratejilerinin bir parçası yapmak, yeni başarı hikayeleri yazmanın önünü açıyor. DBE de tüm bu alanlarda bilgilendirmelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları