15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DBE 8. Liderlik Zirvesinde
20 Nisan 2011 Çarşamba 16:22

DBE 8. Liderlik Zirvesi'nde

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, bu yıl 21 Nisan 2011'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek olan 8. Liderlik Zirvesi'ne katılıyor.

Zirve"nin fuar alanında yer alacak DBE standında ise yeni yöntem ve eğitimler tanıtılacak. DBE, zirvede şirketlerin karlılıklarını arttırmada ve verimli bir işletmeye dönüşmesinde; çalışanların potansiyellerinin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve üstün performansa dönüştürülmesindeki tek yaklaşım olan P2P"nin diğer kullanılan yaklaşımlardan nerelerde ayrıldığının üzerinde duracak. DBE Uzmanları zirvede ayrıca Erickson Kurumsal Koçluk eğitimleri ile ilgili de bilgi verecek. Orta ve üst düzey yöneticilere, çalışanlarını ve işlerini daha etkin yönetebilmeleri konusunda koçluk becerileri kazandırmayı amaçlayan Erickson Liderlik ve Koçluk programı ile liderler, öğrendikleri koçluk tekniklerini, iş üzerinde ve işin gereği doğrultusunda ekibini yönlendirirken, çalışanların kendi potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve geliştirmeleri için kullanıyor.

Şirketler için önemli bir yerde duran liderler için düzenlenen 8. Liderlik Zirvesi bu yıl da iş hayatı için önemli bir buluşma noktası durumunda. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, zirvede açacağı standı ile liderler için 2 farklı eğitim programı ile katılıyor.

Hedef kitlesi bireyler, ekipler veya kurumun tamamı olan DBE"nin P2P projesi, potansiyelin performansa dönüştürülmesi anlamını taşıyan bir kısaltmadan geliyor. Projenin bütünsel yaklaşımı geniş ölçekli gruplarla çalışmaya imkân verirken, P2P diğer yetenek yönetimi modellerinin aksine sadece yeteneği keşfetmeyi ve geliştirmeyi değil, onların gelişimine engel olacak performans bloklarını da ortadan kaldırmayı amaçlıyor. DBE"nin liderler ve koçlar için bir diğer programı ise, Erickson Kurumsal Koçluk Eğitimi olacak. Başarılı kurumları ve liderleri başarısızlardan ayıran, bu değişim ve gelişim süreçlerini yönetebilme becerisi. İçinde bulunduğumuz yüzyıla imzasını atacak olan gelişim ve değişim alanlarından bir tanesi, insan zihninin fonksiyonlarını ilgilendiren araştırmalar. Beyin fonksiyonları ile ilgili yeni keşfedilenler, hafızaya, duyguya, öğrenmeye ve becerilere bakış açımızı yeniden şekillendiriyor. Bu anlamda, beyin fonksiyonları üzerine yapılan araştırmalarla, liderler ve koçlar için gözden kaçırılamayacak yeni yaklaşım olanakları elde ediliyor ve liderler takımlarını motive etmekte yeni olanaklar buluyor. Çalışan mutluluğu ve tatmininden taviz vermeden iş verimini arttırmak, iş erteleme döngülerini kırmak, stratejik zeka ve yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırmak, bu alanın sağladığı bilimsel temelli bakış açısıyla mümkün. Başka bir deyişle, pek çok teorisyen ve uygulamacı zihnin çalışma modeline dayanarak, liderlik ve yönetim anlayışı ve pratiği geliştiriyor. Hizmet sektöründe ve takım çalışması gerektiren meslek alanlarında, insan beynine ilişkin bilimsel keşifleri yönetim stratejilerinin bir parçası yapmak, yeni başarı hikayeleri yazmanın önünü açıyor. DBE de bu alanda bilgilendirmelerde bulunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları