19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DBE, 1. Koçluk Buluşmasında
17 Aralık 2011 Cumartesi 12:10

DBE, 1. Koçluk Buluşmasında

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı Emre Konuk, ICF Türkiye/Uluslar arası Profesyonel Koçluk Derneği tarafından düzenlenen 1. Koçlar Buluşması’na konuşmacı olarak katıldı

12 Aralık Pazartesi günü İstanbul Double Tree by Hilton–Moda’da gerçekleşen zirvede, deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Konuk, panelde, kişilik özelliklerinin dağılımı, geliştirilmesi gereken tarafları, baskın yönleri ve koçluk ilişkisinde, kişinin nasıl bir değişim ve gelişim geçirebileceği gibi konuları ele aldı.

Ana teması “Girişimcilik” ve “Koçun Zihin Haritası” olarak belirlenen etkinliğin bir bölümünün, koçların kullandığı değerlendirme araçlarıyla belirlendiğini dile getiren DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı Emre Konuk: “Bir yöneticiye koçluk yapan uzman, onun kişiliğin çözümlemesini yapmak için kişilik testi, envanteri ve 360 derece İK değerlendirmesi gibi araçlar kullanır. Böylece kişisel gelişim ve ilişki yönetiminde izlenecek yol belirlenir. Konuşmamda bu araçların hedef ve plan oluşturmadaki önemine değindim” dedi.

Düzenlenen etkinliğin koçlar dünyasındaki önemli bir boşluğu doldurması açısından önemine dikkat çeken Emre Konuk, “Koçlar çeşitli alanlarda eğitim ve süpervizyon alıyorlar. Ancak şimdiye kadar mesleki anlamda bilgi birikimlerini paylaşacakları bir etkinlik yoktu. Sadece koçların toplandığı ve kendi ihtiyaçlarını dile getirdiği bu zirvenin önümüzdeki yıllarda daha da önemli noktalara geleceğine inanıyorum. Nitekim bugünkü etkinliğe gösterilen yoğun ilgi bu durumun en önemli göstergesi oldu” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları