28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Datateknik 3. Kez Sektör Birincisi
04 Temmuz 2011 Pazartesi 17:15

Datateknik 3. Kez Sektör Birincisi

Datateknik, Sistem Bütünleştirme Projeleri Yönetimi kategorisinde birincilik ödülünü almaya üçüncü kez hak kazandı.

Türkiye’nin lider Sistem Entegratörü Datateknik, sektördeki liderliğini bir kez daha kanıtladı. İnterpromedya'nın Türkiye Bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2010 yılı net satış gelirlerine göre hazırladığı ve bu yıl 12’ncisi düzenlenen İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda Datateknik, 202 Milyon TL net satış geliriyle 34’üncü sırada yer aldı.

Yazılım, Donanım, Hizmet ve Özel Bölüm başlıkları altındaki 49 kategorinin birincileri ve ilk 10'da yer alan şirketlerin açıklandığı İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”ödül töreninde Datateknik, 2008 ve 2009 yıllarının ardından 2010 yılında da üçüncü kez Sistem Bütünleştirme Projeleri Yönetimi kategorisi kapsamında birincilik ödülünü kazandı.

Bilgi Teknolojileri alanında Türkiye’den sonra yakın bölgede de AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla lider olmayı hedefleyen Datateknik’in Genel Müdürü Erkan Oğur “Türkiye Bilişim sektöründe 22 yıldır gerçekleştirdiğimiz proje, geliştirdiğimiz teknolojiler ve hizmetlerle önemli başarılara imza attık. Bu yıl da sektörümüzün en önemli araştırmalarından biri olan Bilişim 500’de ‘Sistem Bütünleştirme Projeleri Yönetimi’nde birinci olduk. Hedefimiz bu alandaki birinciliğimizi sürdürmek” dedi.

Oğur, Datateknik’in sistem entegrasyonu alanında her geçen gün hedeflerini büyüterek yoluna emin adımlarla devam ettiğini belirterek, “Bilişim sektöründe farklılaşmanın ve değer yaratmanın yolunun AR-GE ve innovasyon temalarından geçtiğini biliyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde geliştirdiğimiz yeni stratejiler ile hedef büyütüyoruz. Bu yıl Telekom, Finans, Savunma, Kamu, Sağlık ve Eğitim sektörlerinde hayata geçireceğimiz iddialı projelerimizle 350 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları