24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Datateknik, Microsoftun LAR Ortağı Oldu
02 Mart 2012 Cuma 10:31

Datateknik, Microsoft'un LAR Ortağı Oldu

Bilişim sektörünün önde gelen sistem entegratörlerinden olan Datateknik, güçlü iş ortaklıkları ve global alandaki önemli işbirliklerine devam ediyor.

Datateknik, 2012’ye birçok alanda güçlü iş ortaklıkları, yeni global sertifikasyonlar ve gelişen ürün gamı ile başladı. Kurumsal sloganını Çözüm Mimarınız olarak yenileyen Datateknik, Türkiye’nin teknoloji entegratörü olma hedefini, global vizyon ortaklıklarıyla da perçinliyor. Bu ortaklıların en yeni ve en dikkat çekici olanlarından biri ise Microsoft LAR (Large Account Reseller) oldu.

Datateknik, güçlü entegratör yapısına eklediği Microsoft LAR iş ortaklığı ile birlikte Türkiye’nin en büyük ve global vizyona sahip teknoloji şirketlerinden biri olduğunu da bir kez daha vurguladı. Datateknik, bu önemli anlaşma çerçevesinde bundan böyle Microsoft ürün ve çözümlerinin çok daha büyük ölçekli satış ve hizmet aktivitelerini gerçekleştirebilecek.

Datateknik Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koç, Microsoft Türkiye ile yürütülen sertifikasyon ve kalite çalışmaları sonucunda alınan LAR yetkilendirmesi ile ilgili olarak; “Bilişim endüstrisinin önde gelen markalarının sertifikalı iş ortağı olarak bugüne kadar sayısız başarıya imza attık. Bu markaların ürün ve çözümlerini Türkiye’deki çok sayıda büyük ölçekli projede uygulayarak hem yetkinliğimizi hem de tecrübemizi üst seviyelere taşıdık. Son olarak da zorlu bir hazırlık sürecini tamamlayarak Microsoft LAR yetkili iş ortağı olduk. Kurumsal yapımız, finansal gücümüz ve uzman kadromuzla hak kazandığımız ve Türkiye’de çok az sayıda sistem entegratörünün sahip olduğu bu yetki ile bundan sonra yürüteceğimiz büyük ölçekli projelerdeki yeteneğimiz daha da arttı. Önümüzdeki dönemde özellikle kamu sektöründe gerçekleşmesini beklediğimiz bulut bilişime geçiş ve sanallaştırma projelerinde bu yeteneklerimizle ülkemize önemli bir katkı sağlayacağımız inancındayız” dedi.

LAR yetkisi ile birlikte Datateknik’in yetkinliğini bir kez daha kanıtladığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Kamu Sektöründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Begim Başlıgil, “Türkiye’de 10 binden fazla bilişim şirketinden oluşan ekosistemimiz ve yenilikçi çözümlerimiz ile ülkemizin yeni ve önde olmasını sağlıyoruz. Hem kurumların hem de KOBİ’lerin kârlılık ve verimliliklerini artırmalarında kritik önem taşıyan çözümlerimizin Türkiye’ye gelmesi için iş ortaklarımız ile çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Değerli iş ortaklarımız ile birlikte büyüyerek ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Vizyonumuzu paylaşarak bizimle uyum içerisinde hareket eden güçlü bir sinerji oluşturduğumuz iş ortağımız Datateknik’in başarılı çalışmalarını uzun süredir takip ediyoruz. Microsoft LAR yetkili iş ortağımız Datateknik’in önümüzdeki dönemde de başarılarını sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları