18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dassault Systèmesten Dijital Proje Dağıtımı
27 Mayıs 2011 Cuma 16:36

Dassault Systèmes'ten Dijital Proje Dağıtımı

Dassault Systèmes, Gehry Technologies'in Dijital Projesi'ni satış kanalları aracılığıyla dağıtacağını açıkladı.

3 boyutlu yazılım çözümlerinde ve Ürün Yaşam Döngüsü konusunda (PLM) dünyanın önde gelen şirketlerinden Dassault Systèmes (DS), Gehry Technologies"in (GT) Dijital Proje ürünlerinin Dassault Systèmes portfolyosuna entegre edileceğini ve Dassault Systèmes"in doğrudan ve dolaylı satış kanalları aracılığıyla dağıtılacağını açıkladı. Gehry Technologies şirket sahiplerine, geliştiricilere, mimarlara, mühendislere, müteahhitlere, fabrikatörlere ve dünya çapında inşaat endüstrisindeki diğer profesyonellere teknoloji ve servis sağlıyor.

Dijital Proje, Dassault Systèmes"in CATIA yazılımını ana model olarak kullanan Gehry Technologies (GT) tarafından geliştirilen 3D Yapı Bilgi Sistemi"nin devamı olup; mimarlık, mühendislik ve inşaat endüstrisine uygun hale getirilerek tasarım, mühendislik ve proje yönetimini ön plana çıkarıyor.

2004 yılından beri kullanılan Dijital Proje, başlangıcından bu yana ticari ve kurumsal inşaat projelerinde, geniş ölçekli altyapı işlerinde ve dünyada pek çok sembolik yapıda kullanıldı. GT, Dijital Proje"yi Dünya Ticaret Merkezi sitesinde, Beijing Ulusal Olimpik Stadyumu"nda, Lincoln Center"in yeniden yapılandırılmasında ve dünyanın en yüksek binası Burj Kalifa Kulesi gibi zorlayıcı tasarım ve proje yönetimi konularında başarıyla kullandı.

Yeni anlaşma GT"nin Dijital Proje"sinin dağıtım alanını genişletmesine yardımcı olurken; Dassault Systèmes"in söz konusu pazara yönelik uzun vadeli stratejisinin GT"ye yeni proje ve Web servisi sunmasında yardımcı olmasını sağlıyor.

Dassault Systèmes CATIA CEO"su Etienne Droit "Dassault Systèmes PLM çözümleri üretim endüstrilerinde başarıyla uygulanıyor. Son yıllarda yapılan ve önde gelen başarılı inşaat projelerinin de gösterdiği gibi PLM çözümlerinin inşaat firmalarının ihtiyaçlarına cevap verdiğine inanıyoruz. Dijital Proje, dünyadaki en karışık projeleri dahi başarılı bir şekilde tamamlamasıyla eşsiz kabiliyetini kanıtladı. Bu uzun vadeli ortaklığı inşaat sektörüne özel geliştirilmiş çözümlerle bir adım daha ileri taşımaktan büyük heyecan duyuyoruz" dedi.

Gehry Technologies CTO"su Dennis Shelden ise anlaşma hakkında şunları söyledi: "GT"nin amacı mimarlık sektörünün kendi tutkularını farketmesine yardımcı olmak; yani müşterilerin ve toplulukların istek ve tasarımlarını zamanında ve bütçeye uygun bir şekilde karşılayıp teslim etmek. Dassault Systèmes"in CATIA yazılımına dayanan Dijital Proje, tasarımcılara kontrol, tasarım, bütçe ve zamanlama gücü veriyor. Bu anlaşma, Dijital Proje"nin inşaat dünyasında benimsenmesini hızlandıracak ve böylece daha yaratıcı bina ve yapılara olanak sağlayacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları