18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darüşşafaka’ya FLL Şampiyonası’nda Jüri Ödülü
09 Mayıs 2012 Çarşamba 14:20

Darüşşafaka’ya FLL Şampiyonası’nda Jüri Ödülü

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Robot Kulübü, FLL (First Lego League) 2012 Dünya Şampiyonası'nda Jüri Ödülü Kazandı

2012 Türkiye Şampiyonu “Panic at Daçka” adlı Darüşşafaka FLL (First Lego League) takımı, 26-28 Nisan 2012 tarihlerinde ABD'nin Missouri eyaletinin St. Louis kentindeki Edward Jones Dome’da düzenlenen FLL Dünya Şampiyonası’nda Türkiye'yi temsil etti.

Darüşşafaka FLL takımı, katıldığı bu büyük organizasyonda, “Besin Faktörü” temasıyla hazırladığı “Meatguard” isimli projesi, başarılı takım çalışması ve robotlarıyla jürinin ilgisini çekerek, “Judges Award” (Jüri Ödülü) almaya hak kazandı.

Darüşşafakalı öğrenciler, üç gün süren yarışma boyunca, ABD’den 41, Kanada'dan 5 ve diğer 31 farklı ülkeden 31 takım olmak üzere toplam 77 takımın içinde yer alarak farklı kültürlere sahip insanlarla tanışma ve ülkelerini tanıtma fırsatı buldu. Öğrencilerimiz pit alanında kurdukları stand ve renkli kişilikleriyle de ilgi çekerek beğeni topladı. 

Şampiyonaya, fen ve teknoloji öğretmenleri Müge Tuvay ile birlikte hazırlanan Darüşşafakalı öğrenciler Tahsin Aladağ, E.Beyza Usta, Hüseyin Çalışkan, Oğuzcan Zaim, Tameris Evirgen, Bengül Dağdagül, Meltem Esengönül, Fatih Demirci, Selman Düzenli, Berk Durgut, Dilara Sareç, değerli deneyimler kazanarak okullarına geri döndü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları