25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darüşşafakadan Tanıtım Toplantıları
29 Mart 2011 Salı 13:10

Darüşşafaka'dan Tanıtım Toplantıları

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ilköğretimden, üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi verebilmek için il il geziyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Türkiye"nin dört bir yanındaki yetenekli öğrencilere ulaşarak, hayatlarında farklılık yaratmak amacıyla yeni öğrencilerini bünyesine katmak için sınav tanıtım toplantıları düzenliyor.

20 ili ziyaret edecek olan Darüşşafaka Eğitim Kurumu çalışanları ve mezunları, babası hayatta olmayan, yetenekli ve maddi durumu yetersiz 3"üncü sınıftaki çocuklara ulaşarak, Darüşşafaka Eğitim Kurumları"nda öğrencilere sunulan imkânlar hakkında öğretmenlere ve velilere bilgi verecek. Darüşşafaka"nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri toplantının konu başlıkları arasında yer alırken, mezunlar aldıkları eğitimle hayatlarının nasıl değiştiğini birinci ağızdan katılımcılarla paylaşacaklar.

Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan, yetenek ölçümüne dayalı sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılacak.

Darüşşafaka yaklaşık bir buçuk asırdır yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmekte, eğitimle değişen yaşamlara fırsat sağlamaktadır. Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, ailelerin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4"üncü sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verilmeye devam ediliyor. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 65 ilden 831 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği destek ve yaptığı bağışlarla varlığını sürdürüyor.

Darüşşafaka"da eğitim gören öğrenciler ilgi ve becerilerini keşfedip, yaratıcılıklarını ortaya koyarak bilim, kültür, sanat, spor alanlarında güzel başarılara imza atarak emin adımlarla geleceğe ilerlemektedirler. Gelecek yolculuğumuzda, medyanın, sivil toplum örgütlerinin ve velilerinde bizlere destek olmasını bekliyoruz.

Tüm öğrencilerin parasız eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları"nda, Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası arasında düzenlenen anlaşma paralelinde Türkiye İş Bankası sosyal sorumluluk projesi 81 İlden 81 Öğrenci kapsamında her ilin sınav birincisinin eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.

Türkiye genelinde sınavların düzenlendiği merkez sayısı 20"dir. Buna göre sınav Adana, Ağrı, Afyon, Ankara, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa ve Van"da 10:00"da düzenlenecek.

Anadolu"nun farklı şehirlerinden sınava katılacak öğrencilerin ve velilerin en yakın sınav merkezine kadarki ulaşım giderleri Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları