26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darüşşafaka Yeni Öğrenciler Arıyor
13 Nisan 2011 Çarşamba 13:27

Darüşşafaka Yeni Öğrenciler Arıyor

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, kuruma alınacak yeni öğrencilere uygulanacak sınavların tanıtımı için Türkiye genelinde 20 ilde toplantı düzenliyor.

Darüşşafaka yaklaşık bir buçuk asırdır yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmekte, eğitimle değişen yaşamlara fırsat sağlamaktadır. Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4"üncü sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verilmeye devam ediliyor.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 65 ilden 831 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği destek ve yaptığı bağışlarla varlığını sürdürüyor.

4-18 Nisan tarihleri arasında 20 ili ziyaret edecek olan Darüşşafaka Eğitim Kurumu çalışanları ve mezunları, babası hayatta olmayan, yetenekli ve maddi durumu yetersiz 3"üncü sınıftaki çocuklara ulaşarak, Darüşşafaka Eğitim Kurumları"nda öğrencilere sunulan imkânlar hakkında öğretmenlere ve velilere bilgi veriyor.

Toplantının İstanbul ayağı ise 14 Nisan Perşembe Günü 10:00"da Darüşşafaka Eğitim Kurumları"nda gerçekleştirilecek. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan, yetenek ölçümüne dayalı sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılacak. Darüşşafaka"nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri toplantının konu başlıkları arasında yer alırken, mezunlar aldıkları eğitimle hayatlarının nasıl değiştiğini birinci ağızdan katılımcılarla paylaşacaklar.

Tüm öğrencilerin parasız eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları"nda, Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası arasında düzenlenen anlaşma paralelinde Türkiye İş Bankası sosyal sorumluluk projesi 81 İlden 81 Öğrenci kapsamında her ilin sınav birincisinin eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.

Türkiye genelinde sınavların düzenlendiği merkez sayısı 20"dir. Buna göre sınav Adana, Ağrı, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van"da 10:00"da düzenlenecek.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR
- Babasının hayatta olmaması
- Ailesinin maddi durumunun iyi bir eğitim için yeterli olmaması
- Haziran 2001 ve sonrası doğmuş olması (yaş düzeltmesi geçersizdir.)
- 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında üçüncü sınıf öğrencisi olması
- Sağlık yönünden ve diğer yönlerden yatılı okula kabulünde sakınca bulunmaması
- T.C. vatandaşı olması.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları