24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha İyi Bir Eğitim İçin
08 Ocak 2012 Pazar 20:31

Daha İyi Bir Eğitim İçin

Türkiye’nin ilk aracısız sosyal sorumluluk dijital platformu Bir Silgi Bir Kalem projesi, bağışçılar ve ihtiyaç sahibi okulları bir araya getiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve sivil bir kuruluş olan Lider Adaylarını Destekleme Derneği’nin (LADDER) inisiyatifi ile yürütülen Bir Silgi Bir Kalem projesi, tüm Türkiye’de ihtiyaçlarını karşılayamayan ilk ve orta öğretim kurumlarına ulaşmayı ve okul yetkililerinin aktardıkları eksikleri karşılamayı hedefliyor.

Dijital bir platform (birsilgibirkalem.org) olarak hayata geçirilen proje, Aydınlık yarınlar için Bir Silgi Bir Kalem mottosu ile doğrudan Türkiye’deki tüm okullarla bağışçılar arasında dijital bir köprü oluşturuyor. İnternet erişiminin sağladığı kolay iletişim ağı ile iyi imkanlara sahip ve bilgisayardan kırtasiye malzemelerine, kitaptan elektronik eşyalara kadar her türlü yardımı yapmaya hazır kişi ve kurumlar bu proje ile harekete geçip okul yetkililerin hazırladığı ihtiyaç listesini karşılayarak sayısız çocuğun yüzünü güldürüyor. Bağış yapmak isteyen yardımseverleri vakıf ve dernek gibi kurumları aramaktan kurtaran Türkiye'nin ilk aracısız sosyal sorumluluk projesi Bir Silgi Bir Kalem; online altyapısını stratejik işbirlikleri ile destekleyerek ürünlerin gönderimini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde sağlıyor.

Bir Silgi Bir Kalem projesi, gönderilen bağışların yerine ulaştığını ve kullanıldığını gösteren fotoğraflar ile öğrenciler tarafından yazılmış teşekkür mektuplarını da yayınlanarak bağışçılara görevini yapma mutluluğu yaşatıyor. Şeffaf süreç yönetimi ile Bir Silgi Bir Kalem projesinin her aşaması denetlenebildiği gibi yapılan yardımın sorunsuz ve doğru, sağlıklı bir şekilde yerine ulaşması da sağlanıyor.

Türkiye’de sadece orta öğretimde 3,5 milyon öğrencinin okuduğu bir eğitim sisteminde görülen eşitsizlikleri bir nebze olsun azaltma amacıyla hayata geçirilen Bir Silgi Bir Kalem projesinin Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden öğretmenler isterlerse ayrıca okulları için ihtiyaçlarını daha geniş kitlelere duyurma olanağı da bulabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları