20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dağ Köylerine Yardım Kermesi
20 Ocak 2008 Pazar 13:58

Dağ Köylerine Yardım Kermesi

Tonga Doğa Sporları Kulübü üyeleri, As Merkez’de hem renkli hem de anlamlı bir kermese imza attı.

Sağlıklı zihinleri sağlıklı bedenlerde arayan bir grup gönüllü tarafından sporu gençlere sevdirmek için kurulan ve her fırsatta Türkiye’nin aydınlık geleceğine yatırım yapan Tonga Doğa Sporları Kulübü, hafta sonu boyunca As Merkez’in ev sahipliği yaptığı kermeste kalabalık bir ziyaretçi kitlesini ağırladı.

Geçtiğimiz yıl Sarnıç, Yağcılar, Delice, Dedeler gibi dağ köylerini şehre “yakınlaştıracak” çeşitli faaliyetlere imza atan kulüp üyeleri, As Merkez desteğiyle ilk kez bir kermeste buluştu. Eğitim ve sağlık alanındaki hizmetleri daha geniş bir kesime yaymak amacıyla kolları sıvayan üyeler, “Hem çocukların hem yetişkinlerin temel yaşam gereksinimlerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Yetemediğimiz/yetişemediğimiz öyle çok yer var ki... Köy okullarının tadilatı ile bazı sağlık ocaklarındaki eksiklerin giderilmesi için acilen maddi kaynak yaratmalıydık. Tıkanmış, bireysel çabalarla yürütemeyeceğimiz bir noktaya gelmiştik artık. Kermesten elde edilecek geliri de uygulamayı sabırsızlıkla beklediğimiz yeni projelere aktaracağız” açıklamasını yaptı.

Hafta sonunda As Merkez ziyaretçilerinin akınına uğrayan kermese ilgi büyüktü. Ev tekstili, takı ve ev yapımı yiyeceklerden oluşan ürün yelpazesi, son derece uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Bu etkinliğe önderlik eden Tonga Doğa Sporları Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Doğan ise “Amacımız, her geçen gün daha fazla insana yardım eli uzatabilmek. Gitmesek de, görmesek de o çocuklar bizim... Bursalı yardımseverlerden destek bekliyoruz. Faaliyet programlarımızı www.tonga.org.tr adresinden takip edebilir ve bize kolayca ulaşabilirler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları