29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Da Vinci Learning Mermedya İşbirliği
01 Ağustos 2012 Çarşamba 13:10

Da Vinci Learning Mermedya İşbirliği

Da Vinci Learning TV’in eğlenceli bilim dergisi ve oyuncakları Mermedya işbirliği ile Türkiye’den dünyaya yayılacak.

Çocuklar başta olmak üzere her yaşa yönelik hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki bilim ve eğlence programlarını “Pasif TV İzleme’ye Hayır!” misyonu ile sunan Da Vinci Learning TV, yeni dergisi ve oyuncaklarını Mermedya işbirliği ile çıkarıyor. Da Vinci Learning Media ve Mermedya’nın 10 yıllık büyük bir anlaşmaya imza attığı işbirliği ile Da Vinci Learning Dergisi ve oyuncaklarının yaratımı ve üretimi Türkiye başta olmak üzere Romanya, Macaristan, Polonya, Ukrayna ve Bulgaristan gibi 5 farklı Avrupa ülkesine ihraç edilecek ve Türkiye Avrupa ağının merkezi olarak konumlandırılacak.  

Leonarda Da Vinci’nin sanata ve bilime çok yönlü yaklaşan ruhunu barındıran Da Vinci Learning TV, eğlenceli programları ve görsel anlatımları ile bilimi insana daha da yakınlaştıran televizyon kanalının yanı sıra, yeni bilim dergisi ve oyuncakları ile eğlenceli bir öğrenme ortamı sunmaya devam ediyor. Da Vinci Learning’in konseptine uygun eğitim ve eğlence içerikli oyuncakları, eğitim kitleri ve tekstil ürünleri ile çocuklar için macera her yerde her an devam ediyor.

Mermedya Yayıncılık’ın uzman yazarları tarafından tüm aileye yönelik hazırlanan Da Vinci Learning Dergisi’nin eğlenceli öğrenme yöntemleri ve içeriği ile çocuklar, ebeveynleri ve yetişkinler evde hep birlikte deneyler yapıyor, çocuklar sınavlarına hazırlanıyor ve öğrenirken eğlenceli oyunlar oynuyorlar.

Da Vinci Learning Yönetim Kurulu Başkanı Ferdinand Habsburg konu ile ilgili şunları söyledi; "Biz bilgi ile dolu bir dünya yaratmak istedik. Bu dünya hem çok eğlenceli hem de tüm aile bireylerini biraraya getiriyor. Bu benzersiz fırsatın herkes için etrafımızdaki dünyayı keşfetmek ve öğrenmek için müthiş bir kıvılcım yaratacağını düşünüyorum. Da Vinci Learning’in TV programlarında, websitesinde, dergisinde ve eğitim gereçlerinde herkesin kendi için bir şeyler bulacağından eminim. Şimdi yeni dergimiz ve eğitim kitlerimizle de erişilebilen Da Vinci Learning programları ile amacımız ailelerin çocuklarına güvenle ve gelişimleri için en eğitici katkıyı sağlayacak medya ortamlarını sunmaktır. Türkiye bizim için merkez konumunda çok önemli bir ülke. Türkiye’yi 8 ülkede yayın yapan Avrupa ağımızın merkezi haline getirmeyi hedefliyor, tüm yatırımlarımızı bu yönde yapıyoruz.“

Mermedya Genel Müdürü Erdal Güven ise; “Başından beri bizi heyecanlandıran bir konsept olan “eğlenceli bilim”e yatırım yapma kararı almış durumdayız. Biz aslında bu proje ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptığımıza inanıyoruz. Da Vinci Learning ile birlikte eğlenceli bilim konseptinin Türkiye’den dünyaya açılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda dergi başta olmak üzere eğlenceli bilime yönelik eğitici yayınlar, oyuncaklar ve okul öncesi çocuklara bu felsefede eğitim verecek bilim evleri açacağız. Lisans konusundaki 10 yıllık tecrübemizi, eğlenceli bilimin Türkiye ve dünyada pazarlaması için kullanacağız.” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları