17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CYEA 2012 Türkiye Finalistleri Açıklandı
28 Haziran 2012 Perşembe 15:30

CYEA 2012 Türkiye Finalistleri Açıklandı

JCI Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü 2012 finalistleri 25 Haziran 2012 günü Point Hotel Barbaros’da düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Yaratıcılıkları ile alanlarında fark yaratan ve fikirlerini başarı ile iş hayatında uygulayan genç girişimcileri onurlandıran JCI Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü 2012 finalistleri 25 Haziran akşamı düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom desteği ile düzenlenene ödüllerin 2012 birincisi BRN Yatak ve Uyku Ürünleri firmasının kurucusu Berna İlter oldu.

Berna İlter yenilikçi ürünleri ve yurt dışı pazarlara açılmayı sağlayan yapısı ile 2001 yılında kurduğu BRN Yatak firmasını üst sıralara taşımayı başardı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan BRN Yatak 250’ye ulaşan çalışan sayısı ile 50 ülkeye ihracat yapıyor. 2011 yılında 20 milyon dolarlık yatak ve uyku ürünleri ihracatı gerçekleştirerek “sektörünün ihracat şampiyonu” olan firma, dünyada 5 kıtada 500’den fazla satış noktasında yer alıyor. BRN markalı ürünlerin tüm dünyada ilgi görmesinin ardındaki sır, her ülkenin uyku kültürüne ve her bir kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olarak “kişiye özel” tasarlanıyor olması. BRN Yatak, yatağın preslenip ihraç edilmesiyle, yatak ihracatında çok önemli bir konu olan navlun sorununu aşmış bulunuyor. Sektörde çok önemli iki yeniliğe daha imza atarak paketlenmesi ve depolanması çok kolay olan roll-pack (vakumlu paket yatakları) üreten BNP, kargo kolaylığı sağlayan bu ürün sayesinde sektörde internetten ilk yatak satışını da gerçekleştirdi.

CYEA’da ikincilik ödülünü enerji geri kazanım sistemleri firması Türevmak’ın kurucusu Onur Kayapınar kazandı. Tüvemak son 3 yılda çimento ve seramik fabrikalarına uyguladığı projelerle yıllık 20.000.000 metreküp doğal gaz tasarrufu sağladı ve bir o kadar karbondioksit salınımı da azalttı.

Üçüncülük ödülünün sahibi olan Yusuf Emre Çelebioğlu kurucusu olduğu Alpin Endüstriyel Dağcılık ile teknolojik, emniyetli ve kaliteli iple erişim çözümleri sunuyor. Alpin, geliştirdiği teknikler, sistemler ve kullandığı araçlar sayesinde inşaat, enerji, sanayi, maden ve hizmet sektöründe iple hızlı erişim alanında pazar lideri. Arazi ve zeminin kısıtlayıcılığını ortadan kaldıran, riske maruz kalan personel sayısı azaltan, mobil platformlara göre % 40’a yakın maliyet tasarrufu sağlayan sistem ile işe hızlı başlangıç ve daha kısa çalışma süresi sunuluyor.

JCI Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü jüri ekibinde bu yıl da iddialı isimler yer aldı. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Koton Kurucusu Gülden Yılmaz, Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur, Türk Telekom Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı İsmail Beyazıt, JCI Türkiye 2012 Başkanı Volkan Öztürk, Para Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Demir jüride görev alarak başvuruları değerlendirdi.

CYEA Türkiye finalistleri 18 - 23 Kasım 2012'de Tayvan'da düzenlenecek JCI Dünya Kongresi’nde ödül alıp dünya finalisti olabilmek için uluslararası jüri tarafından değerlendirilecekler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları