25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu’ndan Çağrı
08 Ağustos 2012 Çarşamba 16:00

Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu’ndan Çağrı

TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’ndan 150’si ücretsiz olmak üzere 373 üniversite öğrencisi yararlanabilecek.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda yükseköğrenim gören öğrenciler, kişisel gelişim ve disiplin odaklı yönetim ile modern bir yurt bünyesinde yaşamanın ayrıcalığını yaşayacak.   

TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu 2012-2013 öğretim yılında ilk kez isteyen öğrencilere özel bir gelişim programı da uygulayacak. TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda kalacak öğrencilere özel olarak hazırlanan “Kıvılcımlar Projesi” ile üniversite öğrencisi genç bayanların geleceğe sorumluluk ve özgüven sahibi bireyler olarak hazırlanmaları hedefleniyor.

Genel ulaşım hatlarına ve üniversiteye yakın mesafede, Balçova’da yer alan 373 öğrenci kapasiteli Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda 3 kişilik 124 adet oda ile 1 adet engelli odası bulunuyor.  Çamaşır makinesi-kurutma makinesi, ütü gibi kız öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek donatılan yurdun her odasında banyo, tuvalet ve 24 saat sıcak su ile dâhili telefon mevcut.

Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda, ayrıca 5 adet 25’er kişilik çalışma odası, 7 adet PC laboratuarı, 1 adet çizim odası, 1 adet TV izleme salonu bulunuyor. Profesyonel güvenlik ekibi tarafından 7/24 kamera ile izlenen yurtta kalan öğrencilere, 100 metre mesafedeki belediye spor tesislerinden ücretsiz yararlanma olanağı da sunuluyor. Ayrıca bu sene ilk defa verilecek olan Kişisel Gelişim Eğitimi ile öğrencilerin sosyal yaşamlarında daha etkili, verimli ve mutlu olmalarını sağlayacak teknik ve stratejiler öğretilecek.

TEV Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu Bursu’na başvurmak isteyen öğrencilerin ailelerinin şehir dışında ikamet etmeleri gerekiyor. Uzak ilçelerde oturan öğrencilerin kabulünü ise komisyon değerlendiriyor.

TEV tarafından verilecek olan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları Bursu’ndan yararlanmak isteyen yükseköğrenime yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmaları; eğitimine devam eden öğrencilerin ise başarısız dersi olmaması veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden 60) olması ile bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmaları gerekiyor. Bunlara ek olarak 3’ten fazla dersten başarısız olmamaları şartı da bulunuyor.

Burslar, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrencilere öğrenim süreleri boyunca verilmeye devam ediyor.

Türk Eğitim Vakfı yurtlarına ayrıca ücretli öğrenci de kabul edilecektir; ücretli öğrenciler için TEV burs kriterleri aranmayacaktır. Devlet ve vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler ücret ödeyerek TEV yurtlarında kalabileceklerdir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları