07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cornettonun Oyununa ABDden Ödül
24 Aralık 2010 Cuma 13:02

Cornetto'nun Oyununa ABD'den Ödül

Cornetto'nun Temmuz 2010'da gerçekleştirdiği Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu, Altıncı Global Mobil Pazarlama Ödül Gecesi'nde ödül aldı.

Dünyada 50, Türkiye"de 20 yılı geride bırakan aşkın dondurması Cornetto, "gençlere" değil "gençlerle" konuştuğu iletişim çalışmalarıyla hem Türkiye"de hem de dünyada önemli başarılar elde ediyor. Ürün geliştirmeden iletişime kadar tüm süreçlerde farklı ve yeni olana odaklanan, dünyada ve Türkiye"de "ilk"leri hedefleyen marka, son dönemde "Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu" ile aldığı özel ödüllerle bu alandaki iddiasının arkasında durmaya devam ediyor.

Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Avrupa-Ortadoğu-Afrika ve Latin Amerika"da 700 şirket ve 3500 bireysel üyesi ile sektörün kilit organizasyonu olan Mobil Pazarlama Birliği ( Mobile Marketing Association ), Altıncı Global Mobil Pazarlama Ödülleri kapsamında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi"nin En İyi İnovasyon Ödülü"nü Cornetto Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu"na ve projeyi hayata geçiren interaktif ajansı Mobilera"ya verdi.

Mobil pazarlamanın dünya çapında büyümesine liderlik etmek ve sağlıklı, sürdürülebilir bir mobil pazarlama endüstrisinin oluşmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Mobil Pazarlama Birliği tarafından verilen ödüller, endüstri açısından önemli bir prestij sembolü olarak kabul ediliyor.

Dünya çapında bir ilk olarak değerlendirilen projeye bir diğer ödül de, DPİD (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği) tarafından üçüncüsü düzenlenen Doğrudan Pazarlama Ödülleri"nden geldi. Doğrudan pazarlama sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, özgün çalışmaları belgelemek ve uygulamalardaki kaliteyi artırmak amacıyla gelenekselleşen ödüllerde Mobilera, Cornetto Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu ile Özel Projeler kategorisinde Birincilik Ödülü"nü aldı.

Son olarak, IAB Türkiye ( Interactive Advertising Board Turkey ) tarafından 25 Kasım akşamı düzenlenen Mixx Awards (Marketing Intelligence and Excellence) Ödül Töreni"nde, Ev Dışı İnteraktif Dijital Reklamlar Altın Mixx Ödülü yine Cornetto Çok Oyunculu İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu"nun ve Mobilera"nın oldu.

Sektörün alışılagelmiş yarışmalarının aksine, interaktif reklam kampanyalarını,
performanslarıyla birlikte değerlendirmesi sebebiyle büyük önem teşkil eden Mixx Awards, Türkiye"de bu yıl, ilk defa düzenlendi.

Cornetto Türkiye Marka Müdürü Tuğan Gökçe Oğun kazanılan ödüllere ve projeye ilişkin yaptığı değerlendirmede; "Proje; açıkhava mecrası ve mobil iletişim teknolojilerinin kesişim noktasında interaktiviteyi biraraya getirmesi bakımından dünyada türünün ilk örneği oldu. Öncü olmak, bu öncülüğün saygın ve uzman dernekler tarafından da onaylanması, ödüllendirilmesi bizi ayrıca motive ediyor. Tüketicimizle sık sık biraraya gelerek Cornetto"nun yenilikçi ve farklı karakterini birlikte deneyimlemek için çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları