23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklarla Işıklı Hafta Sonları
08 Mart 2012 Perşembe 15:47

Çocuklarla Işık'lı Hafta Sonları

FMV Işık Anaokulu hafta sonları Haydi Işığa adıyla çocuklar için ücretsiz aktiviteler sunmaya başlıyor.

FMV Işık Okulları Nişantaşı kampüsünde Mart, Nisan ve Mayıs ayları süresince hafta sonları gerçekleştirilecek Haydi Işığa etkinlikleri tiyatrodan öyküye, sihirbazlık gösterilerinden çocuk kitapları yazarlarının imza günlerine kadar onlarca etkinlik, anne ve babaları çocuklarına daha fazla yaklaştıracak.

Tüm anne ve babalara açık etkinlikler,  3-6 yaş grubu minikler ve aileleri için organize ediliyor. Anaokulu dönemindeki çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmek, eğlenceli bir etkinlik atmosferi içinde düş dünyalarını büyütmek üzere hazırlanmış sunum, gösteri ve atölyeler, anne ve babaların da kolayca katılabilecekleri neşeli bir hafta sonu vaad ediyor. Etkinliklerde yer alan anne-babalara yönelik seminerle ise okula çağına geçiş, çocukların gelişim özellikleri gibi konuları ele alırken, ebeveynlerin soruları yanıt bulacak.

FMV Işık Okulları’nca organize edilen Haydi Işık’a etkinlikleri, 10 Mart Cumartesi günü saat 10:30’da Müzikli Çocuk Oyunu- İlaçlar Mikroplara Karşı ile başlıyor. Oyunda, mikropların vücudumuza bulaşması, nedenleri, korunma yöntemleri, ilaçların vücuttaki mikroplarla olan savaşı müzikli ve mizahi bir dille anlatılacak

Haydi Işığa Etkinlik Programı

11 Mart Pazar günü, saat 11:00’de Anaokulu Salonu’nda çocukları eğlenceli bir bilim show’u bekliyor. Ateş ve Buz Gösterisi adıyla sergilenecek çalışmada bilimsel bulgular eğlenceli sahnelere dönüşecek. Dış Basınç Farkının etkileri, Maddenin Gaz halini keşfedelim, Bir Bulut Oluşturalım gibi başlıklarda sunulacak gösteri çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekebilir.

17 Mart Cumartesi günü, saat 10:30’da çocuklara özel atölyeler yapılacak. Etkinliklerin ilki olan Orff Atölyesi, Brezilyanın karnaval ruhunu Nişantaşı’na taşıyacak. Beden Perküsyonunu kullanarak el-göz koordinasyonunu geliştiren, lider takip etme ve gerektiğinde liderliği üstlenme gibi beceriler kazandıran atölyenin ardından, Tasarım Atölyesi çocukların çeşitli materyallerle ürünler tasarlamasını sağlayacak. Günün son etkinliği olan İngilizce Saati’nde ise, İngilizce müzikli drama, öyküleme aktiviteleri gerçekleştirilecek.

24 Mart Cumartesi günü saat 10:30 Anaokulu Alanı’nda; Orff Atölyesi’nin yanısıra, Uzaylılar performansıyla çocukların canlandırma yöntemi kullanarak duygu ve düşüncelerini dans, müzik ve drama ile ifade etmesini sağlayacak. Mad-Science - Duyularımızı Keşfedelim aktivitesiyle 4 duyumuz oyunlarla keşfedilecek. Aynı gün anne-babalara yönelik, Okul Olgunluğu Konferansı ile 6 Yaş Grubu Velilerine yönelik İlköğretime geçiş süreci ve beklentiler konulu bilgilendirme toplantısı yapılacak.

25 Mart Pazar günü yazar Tülin KOZİNOĞLU saat 13:00’te çocuklarla buluşacak. Tülin Kozinoğlu Dondurma Yok mu? Peli isimli kitabının sunumunu yapacak.  Aynı etkinlikte yazar Kozinoğlu imza günü de düzenleyecek.

31 Mart Cumartesi günü saat 10:30’da Anaokulu Alanı’nda Dans Atölyesi gerçekleştirilecek, ABBA grubunun müzikleriyle dans edecek çocuklar eğlenceli dakikalar geçirecek. Mutfak Atölyesi ile eğlenceli yiyecekler hazırlamayı öğrenecek olan miniklerin ardından anne ve babalara dönük, 4-5 Yaş Çocukları Gelişim Özellikleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirecek.

1 Nisan Pazar günü, saat 11:00’de FMV Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Salonu’nda tiyatro gösterisi, Bir Tavuğun Günlüğü sergilenecek.

7 Nisan Cumartesi günü saat 10:30’da eğlenceli bilim show’u Seslerin Bilimi Gösterisi yapılacak. Gösteride; hızlı soğuma ve buzun oluşumu, çeşitli kimyasal reaksiyonlar, turşu kızartması, sesin yatay ve dikey dalgalar halinde yayılması, gibi ilginç örneklerle zorlu deneyler, eğlenceli bir gösteriyle miniklerin ilgisine sunulacak.

8 Nisan Pazar günü, saat 13:00’teAnaokulu Salonu’nda çocuklarla birlikte Hikaye Saati düzenlenecek.

14 Nisan Cumartesi saat 10:30’da Anaokulu Salonu’nda sergilenecek  Kukla Tiyatrosu ile 4-5 yaş grubu çocuklara, Çevreci Sıpa adlı oyun kuklalar ile oynanacak.

15 Nisan Pazar günü, çocuk psikiyatrı Prof. Dr. Bengi Semerci saat 11:00’de anne-babalara Aile İçi İletişim konferansı verecek.

21 Nisan Cumartesi günü, saat 10:30’da Nişantaşı Işık Anaokulu’nda çocuklar atölye etkinlikleriyle buluşacak. Orff Atölyesi’nin Dünyanın Renkleri performansının ardından, Işıkları Açalım aktivitesi ile çocuklara ışık ve gölge gibi kavramlar aktarılacak, çocuklar ve atölye katılımcıları birlikte bir gökkuşağı yapacaklar. Gün Mutfak Atölyesi ile son bulacak.

22 Nisan Pazar günü saat 13:00’te Anaokulu Salonu’nda yapılacak, Sihirli Palyaçolar-İllüzyon ve Animasyon gösterisi katılımcılarına keyifli saatler vaat ediyor.

28 Nisan Cumartesi günü saat 10:30’da FMV Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Salonu’nda Müzikli Kukla Show gerçekleştirilecek.

29 Nisan Pazar günü çocuk kitapları yazarı Tülin KOZİNOĞLU saat 13:00’te çocuklarla buluşacak. Yazarın "Dondurma Yok mu? Peli " isimli kitabının sunumu yapılırken, Kozinoğlu kitaplarını çocuklara imzalayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları