27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk Sorunları Forumu Sona Erdi
02 Mayıs 2008 Cuma 15:18

Çocuk Sorunları Forumu Sona Erdi

Sezin Okulu, Çocuk Sorunları Forumu'nun bu yıl dördüncüsünü Çocuk ve Savaş konusunda düzenledi.

Sezin Okulu"nun ev sahipliğinde, geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Sorunları Forumu"nun dördüncüsü bu yıl 29-30 Nisan 2008 tarihleri arasında gerçekleşti. Eğitimci Sadık Gültekin"in yönetiminde gerçekleştirilen forumun ilk gününde her okul belirlediği konu başlığı çerçevesinde görüşlerini açıkladı. Tartışmaya açılan konu başlıkları arasında; Çocuk ve Fastfood, Aile İçi Çocuk Şiddeti, Çocuk ve Okul, Okula Gönderilmeyen Çocuklar, Çocuk ve Bilgisayar, Sınav (SBS) Çocuk, Çocuk ve Medya Çocuk Görür Çocuk Uygular, Çocuk ve Sanal Dünya, Çocuk ve Şiddete Yönelten Bilgisayar Oyunları, Çocuk ve Savaş, Çocuk ve Şiddet ve Çalışan Çocuklar yer aldı.

Bunun ardından, kendilerini ilgilendiren ve çözümlenmesini bekledikleri öncelikli konuyu oylama sonucu belirlediler. Tartışılması istenilen öncelikli konu: "Çocuk ve Savaş" oldu. Tartışmanın ikinci gününde okulları temsil eden tüm öğrencilerle, katılımcı diğer öğrenci ve öğretmenler, belirlenen konu üzerinde tartıştılar ve çözüm önerileri ürettiler.

Foruma, Darüşşafaka İlköğretim Okulu, Erenköy İlköğretim Okulu, Mimar Sinan Koleji, Özel Alev İlköğretim Okulu, Özel Enka İlköğretim Okulu, Özel Koç İlköğretim Okulu, Özel Sev İlköğretim Okulu, Özel Toprak İlköğretim Okulu, Özel Yüzyıl Işıl İlköğretim Okulu, Sabiha Hamdi Türkay İlköğretim Okulu, Şehit İzzet Yüksel İlköğretim Okulu, Şişli Terakki İlköğretim Okulu ve Sezin Okulu katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları