04 Aralık 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CMC’ye Büyük Ödül
04 Temmuz 2012 Çarşamba 12:55

CMC’ye Büyük Ödül

CMC, 2012 Top Ranking Performers Yarışması’nın EMİA Bölgesi finallerinde En İyi İşe Alım Uygulaması kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, çağrı merkezi sektörünün uluslararası en büyük organizasyonu olan ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin seçildiği 2012 Top Ranking Performers yarışmasının, EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) finallerinde, En İyi İşe Alım Uygulaması kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

CMC, çağrı merkezi sektörünün uluslararası en büyük organizasyonu olan ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin belirlendiği “2012 Top Ranking Performers” yarışmasının Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi finallerinde büyük bir ödüle layık görüldü. Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, 29 Haziran Cuma gecesi Londra’da düzenlenen bu önemli ödül töreninde, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi içerisinde yer alan çağrı merkezleri arasında, “En İyi İşe Alım Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Müşterilerinin stratejik iş ortağı olarak çalışan CMC, ileri teknolojik altyapı ile donatılmış çağrı merkezinde 3200’ün üzerindeki çalışanıyla, dördü İstanbul’da, biri Malatya’da olmak üzere beş ayrı lokasyonda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, dönemsel olarak proje iş hacimlerini büyütmek isteyen iş ortaklarının ortaya çıkan ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunabiliyor.

CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı, bu anlamlı ödüle layık görülmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını vurgulayarak, kasım ayında Las Vegas’ta yapılacak dünya finallerinde de aynı başarıyı sürdürmek istediklerini söyledi: “CMC olarak, müşterilerimize her zaman daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyor, bu kapsamda işe alımlara ve doğru ekip arkadaşlarını seçmeye büyük önem veriyor, bu konuda titizlikle hareket ediyoruz. İşe alım insan kaynakları sürecinin ilk aşaması, bu aşamayı tamamlayıp doğru ekibi oluşturduktan sonra eğitim ve gelişim programları ile çalışanlarımıza kariyer yolu çiziyoruz. Çağrı merkezinde kariyer yapmak isteyen ekip arkadaşı arayışlarımızda çok özenli davranıyoruz. Aslında bu büyük ödüle de, geliştirdiğimiz örnek uygulamalarla layık görüldüğümüzü söyleyebiliriz.”

Facebook ve Linkedin gibi mecraları da doğru adaylarla bir araya gelebilmek için kullandıklarını belirten Metin Tarakçı, işe alımlarda hedef kitlelerin dinamik ve eğitimli gençler olduğunu belirtti: “Özellikle Y Kuşağı’nın davranış alışkanlıklarının daha farklı olması, sosyal mecraların hayatımızdaki önemini artırdı. Biz de Facebook ve Linkedin gibi mecraları adaylarla bir araya gelebilmek için tercih edebiliyoruz. Yeni nesil çözümlerle doğru hedef kitleye ulaşabiliyoruz. Ayrıca teknolojiyi işe alım sürecinin her aşamasında kullanıyoruz. Kendi yazılım ekibimiz tarafından geliştirilen özel yazılım ile süreçlerimizi optimize ve otomatize ettik. Artık basılı CV’ler ile süreci takip etmek yerine, her aşamanın kayıt altına alındığı, adayları çok daha etkin değerlendirebildiğimiz süreçler kullanıyoruz. İşe alım ekibimizin yetkinliğini de her geçen gün geliştiriyoruz. CMC olarak, onların verimliliğini artırıcı çözümler tasarladık. Tüm bu geliştirmeleri müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunma hedefiyle gerçekleştiriyoruz. Şu anda toplamda 3200’ün üzerinde çalışanımız bulunuyor, bu sayıyı 2013 yılı sonunda 4.000’e ulaştırmayı planlıyoruz. CMC’de kariyer yapmak isteyen herkesin başvurularını bekliyoruz.

ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen, sektörün en iyilerinin seçildiği “2012 Top Ranking Performers” yarışmasının, EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) finallerinde, “En İyi İşe Alım Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülünü almış olmaktan mutluluk ve onur duyduk. CMC ekibi olarak ilerleyen günlerde de başarılarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları