04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CMC Müşterileri QlikView Kullanıyor
06 Mayıs 2008 Salı 13:32

CMC Müşterileri QlikView Kullanıyor

CMC, dünyanın en gelişmiş iş zekası yazılımları arasında yer alan QlikView'u müşterilerinin kullanımına sundu.

CMC (Customer Management Center), bellek-içi (in-memory) analiz ve raporlama alanında dünyanın en gelişmiş çözümleri arasında ilk sırada yer alan QlikView"ı müşterilerinin kullanımına sundu. CMC"den outbound (dış arama) hizmeti alan firmalar QlikView avantajlarından yararlanarak dinamik raporlar sayesinde kurumsal performanslarını en üst seviyeye çıkarma olanağına kavuşuyorlar. Sunucu ve web üzerinde çalışan QlikView"un bellek-içi (in-memory) veri işleme modeli, tüm verilerin hem toplu hem de ayrıntılı olarak analiz edilmesine olanak veriyor. Böylece çağrı merkezi hizmetlerinin raporlanması ve analizi, ihtiyaç duyulan herhangi bir şekilde elde edilebiliyor; tüm bilgi ve raporlara istenilen yer ve zamanda, istenilen formatta ulaşılabiliyor.

Sade, kolay ve hızlı bir arayüze sahip bulunan QlikView"da, her bir çağrıya ait tüm bilgilere anında ulaşmak ve istenildiği kadar geriye dönük sorgulama yapmak mümkün. Böylece CMC müşterileri çok geniş örneklemlerle ve çok sayıda değişkenle, analiz yapabiliyorlar; bunun için geliştirme ya da tasarım amaçlı zaman harcamıyorlar. İnsan faktörünün de en aza indirildiği raporlama sürecinde hata ve zaman kaybı engelleniyor. QlikView, veriler arası ilişkileri otomatik olarak oluşturduğu için veri öbeğinin büyüklüğü ne olursa olsun kullanıcı ihtiyaçlarına anında yanıt üretiliyor.

Geleneksel raporlama sistemlerinden çok daha gelişmiş ve işlevsel bir iş zekası çözümü olan QlikView, hem sunucu hem de web üzerinde çalışabilen bir yapıya sahiptir. Böylece CMC müşterileri her an her yerden en güncel veri ve raporlara ulaşabilme imkanına sahip oluyorlar. QlikView ile oluşturulan raporlar kolaylıkla MS Excel, PDF, MS Word gibi çok çeşitli doküman formatlarında çıktı seçeneklerine dönüştürülebiliyor. QlikView ekranında görülen her alan, grafik ve pivot, anında export edilebiliyor. Bu da kurum temsilci ve yöneticilerin sunum, proje dosyası, vb. gibi çalışmalarında çok büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

QlikView"ın esnek yapısı sayesinde CMC analistleri, rapor yapısıyla ilgili en temel değişiklikler için bile en hızlı şekilde müşterilere geri dönüş yapabiliyorlar. Veriye ulaşım biçimi, CMC müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabildiği için, çağrı merkezinin tüm performansı "dashboard" üzerinde görüntülenebiliyor ve ihtiyaç duyulan tüm ayrıntılar sorgulanıp incelenebiliyor. Ayrıca çağrı merkezi verisini takip etmek ya da incelemek isteyen CMC müşterileri, ekranlarında sürükle-bırak yöntemiyle alan seçebiliyor ve böylece son derece dinamik rapor çıktıları elde edebiliyor, veri alanları arasında ihtiyaçlarına göre diledikleri gibi sıralama yapabiliyorlar. Analiz yeteneği çok yüksek olan QlikView"da what-if analizleri de dahil olmak üzere çok çeşitli analizler kolaylıkla yapılabiliyor.

CMC Genel Müdür Yardımcısı Metin Tarakçı, müşterilerine sunmakta oldukları QlikView avantajlarını öncelikle outbound (dış arama) projelerinde hayata geçirdiklerini, hedeflerinin inbound (gelen çağrı) dahil tüm projelerde bu yapıya geçmek olduğunu belirtiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları