29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CMC Malatya’da Kadın İstihdamında Lider
04 Haziran 2012 Pazartesi 12:10

CMC Malatya’da Kadın İstihdamında Lider

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC’nin Malatya Operasyon Merkezi’nde çalışan toplam 1.500 personelinin %60’ını kadınlar oluşturuyor.

Malatya’da en çok kadın istihdamı sağlayan firma olan CMC, Türkiye genelinde hızlı büyümesini sürdürüyor. Toplam 3.100 çalışana sahip olan CMC, 2013 yılı sonunda personel sayısını 4.000’e ulaştırmayı hedefliyor.

Çalışanlarının %60’ı kadın olan CMC Malatya Operasyon Merkezi, 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı kapsamında “Malatya’da En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firma” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, Malatya Operasyon Merkezi’yle bölgeye istihdam anlamında büyük fırsatlar sunmayı sürdürüyor. Malatya’nın en büyük işverenlerinden biri olan CMC’nin 2009 yılında kurulan Malatya Operasyon Merkezi’ndeki çalışanlarının %60’ını kadınlar oluşturuyor. Toplam 3.100 çalışana sahip olan CMC’nin Malatya’daki Operasyon Merkezi’nde 1.500 kişi çalışıyor. CMC, Türkiye genelindeki toplam personel sayısını 2013 yılı sonunda 4.000’e ulaştırmayı hedefliyor.

CMC, 18-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı kapsamında “Malatya’da En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firma” ödülüne layık görüldü. Bu anlamlı ödül Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran tarafından CMC’ye takdim edildi.

Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi, Malatya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı iş birliği ile düzenlenen Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı,  Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edildi. Fuar kapsamında 19 Mayıs Cumartesi günü,  CMC Malatya Operasyon Direktörü Aydın Akkuş da “Kariyer Planlama ve Çağrı Merkezinde Kariyer” konulu bir sunum yaptı. Akkuş sunumunda, çağrı merkezi sektöründe kariyerin nasıl işlediği, çağrı merkezinin sektörler içindeki yerinin nasıl olduğu, çağrı merkezindeki süreçler gibi konulara yer verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları