29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CMC, Ekibini Büyütüyor
04 Temmuz 2008 Cuma 13:23

CMC, Ekibini Büyütüyor

Son bir yılda yüzde 400 büyüyen CMC'nin finans sektörü ekibine yıl sonuna kadar 100 kişi daha katılacak.

CMC (Customer Management Center), finans ve bankacılık sektörüne hizmet sunan ekibini yüzde 400 büyüterek 450 kişiye ulaştı. CMC, bu ekibini yıl sonuna kadar 550 kişiye yükseltmeyi hedefliyor.

BDDK"nın dış kaynak hizmetlerini düzenleyen yönetmeliğinin ardından yasal yükümlülüklerini tamamlayan CMC, müşterilerini en son çağrı merkezi teknolojileriyle buluşturuyor. Bankacılık ve finans sektöründe pek çok köklü banka ve sigorta şirketine çağrı merkezi hizmeti sunan CMC, bu çerçevede yüksek performanslı yeni arama sistemleri ve bu sistemlerle entegre çalışan raporlama araçlarıyla sektörün nabzını tutuyor. Tüm outbond (dış arama) süreçlerini, teknoloji ve insan kaynağı yönetim stratejilerini gelişen teknolojiler ve sektörel gereksinimler doğrultusunda yenileyen CMC, farklı finansal ürünlerin yaşam eğrilerini kapsamak üzere hizmet yelpazesini de her geçen gün genişletiyor.

CMC Genel Müdür Yardımcısı Metin Tarakçı, hem ekiplerini hem de sundukları çözümleri finans ve bankacılık sektörünün gereksinimleri doğrultusunda yapılandırdıklarını belirtiyor: "Müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi ve takip edilmesi açısından çağrı merkezleri, finans alanında faaliyet gösteren kuruluşlar için çok büyük önem taşıyor. Biz de CMC olarak yaklaşık iki yıl kadar önce finans ve bankacılık sektöründeki ihtiyacı görüp, strateji olarak bu sektördeki gelişmeleri yakından izlemeye karar verdik. Bugün geldiğimiz noktada finans alanında pek çok köklü banka ve sigorta şirketine hizmet veriyoruz. Bankalar tarafında, özellikle BDDK"nın dışkaynak hizmetlerini düzenleyen yönetmeliği ile çağrı merkezi kullanımının çerçevesi daha da netleşti. Bu alanda sunulan hizmetlerin niteliği ve kalitesi daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Biz de tüm yasal gereksinimler doğrultusunda düzenlemelerini tamamlamış bir firma olarak, 2008"i finans ve bankacılık alanında atılım yılımız ilan ettik."

Finans sektörünün kendine özgü yapısına dikkat çeken Metin Tarakçı, başarıya ulaşmak için çağrı merkezi yapılanmasını da bu doğrultuda gerçekleştirdiklerinin altını çiziyor: "Finans sektöründe ikna oranları, kampanya red oranları, verimlilik, motivasyon, dolayısıyla prim ve ödüllendirme sistemleri çok büyük önem taşır. Bu değerleri gerçek zamanlı izlemek, hızlı ve esnek olmak, operasyonların etkinliği ve başarısı açısından kritiktir. Müşterilerimize, finans sektörünün temposuna ayak uyduracak en son teknolojiyi sunmak amacıyla, performansı yüksek yeni arama sistemleri ve bu sistemlerle entegre çalışan raporlama araçlarını kullanıma sunduk. Finans ve bankalar için hayata geçirdiğimiz dış arama/outbound projelerinde yapmış olduğumuz görüşmelerin banka dışından yapıldığı izleniminin yaratılmaması, etik ve kalite standartlarında hizmet verirken ikna becerilerinin de son derece yüksek olması önem taşıyor. CMC olarak, işe alım aşamasından başlayarak doğru kişileri doğru pozisyona yerleştirme kuralına son derece dikkat ederek çalışıyoruz. Finans sektörüne yönelik projelerde çok önemli olan müşteri odaklı yaklaşım, ikna ve satış becerileri, iletişim becerileri gibi özellikleri işe alım süreçlerinde ön planda tutuyoruz. Sonrasında da sürekli gelişim çalışmalarımız dahilinde, finans sektörünün dinamiklerine uygun eğitim programlarıyla ekiplerimizden yüksek verim almaya ve böylece banka ve sigorta şirketlerine yüksek performanslı ve kaliteli hizmet sağlamaya devam ediyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları