24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çıtır Usta Eğitim Akademisi Açıldı
25 Ocak 2012 Çarşamba 14:59

Çıtır Usta Eğitim Akademisi Açıldı

Çıtır Usta, sektöre nitelikli insan kaynağı sağlamak amacıyla İstanbul Aydın Üniversitesi ve İŞKUR işbirliğiyle Çıtır Usta Eğitim Akademisi’ni hayata geçirdi.

Türk yemek kültürünün en özel lezzetlerini kendine özgü yorumlarıyla sunan Çıtır Usta, sektördeki personel kalitesini ve çalışan yetkinliğini artırmak adına İstanbul Aydın Üniversitesi ve İŞKUR işbirliği ile Çıtır Usta Eğitim Akademisi’ni kurdu. Çıtır Usta Akademi ile sektör çalışanlarına üniversite kapılarını tekrar açan marka, Akademi’den mezun olacaklara şirket bünyesinde ve sektördeki uygun pozisyonlarda yüzde 51 oranında iş garantisi sunuyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi ve İŞKUR işbirliği ile hayata geçirilen Çıtır Usta Eğitim Akademisi kapsamındaki ilk eğitimlere İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesindeki Florya Kampusu’nda başlandı. İlk olarak 50 öğrencinin kabul edildiği Akademi’nin uygulama eğitimleri ise Çıtır Usta Ispartakule merkezinde yapılacak. En az lise mezunu, MS Office uygulamalarına hâkim ve erkek adaylar için askerliğini tamamlamış herkese açık olan Çıtır Usta Eğitim Akademisi’ne katılanlar, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

2012 sonuna kadar 500 kişinin akademide eğitim görmesini amaçlandıklarını anlatan Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, “‘Çıtır Usta Eğitim Akademisi’ ile sektöre nitelikli eleman sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Akademi için İstanbul Aydın Üniversitesi ve İŞKUR ile işbirliği yaptık. Amacımız akademimizden mezun olacak kişilere iş güvencesi sağlayabilmek. Projenin ilk mezunlarını kendi bünyemizde istihdam etmeyi planlıyoruz. Daha sonraki dönemde ise yalnızca kendi şubelerimizde değil sektör genelinde istihdam fırsatları sunacağız. Geliştirdiğimiz proje ve öğrencilerimizle şimdiden gurur duyuyoruz” dedi.

İlk etapta sektöre nitelikli servis elemanı ve çağrı merkezi çalışanı kazandırmayı amaçlayan Çıtır Usta Eğitim Akademisi’nde ürün eğitimlerinin yanı sıra HACCP gıda güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği, 21’nci yüzyıl beş yıldızlı müşteri servis programı, kişisel bakım ve hijyen, İngilizce, etkili ve düzgün konuşma, iletişim ve ikna, müşteri ilişkileri ve stres yönetimi gibi dersler verilecek. İstanbul Aydın Üniversitesi Gelişim Merkezleri Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Özeroğlu ve Projeler Koordinatörü Gülsüm Keske Vural kontrolünde yürütülecek eğitim programının bir sonraki dönemine ait kayıt tarihleri ise Çıtır Usta’nın resmi web sitesi üzerinden duyurulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları