17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ciscodan Yeni Mezun Mühendislere Eğitim
03 Ağustos 2007 Cuma 13:12

Cisco'dan Yeni Mezun Mühendislere Eğitim

Orta ve Doğu Avrupalı 23 yeni mezun bilgisayar mühendisi, 30 Temmuz’da Cisco bünyesinde eğitime başladı.

Orta ve Doğu Avrupalı 23 yeni mezun bilgisayar mühendisi, 30 Temmuz’da Cisco bünyesinde eğitime başladı. Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Asya, Afrika ve Latin Amerika gibi 44 ülkeden gelen toplam 144 katılımcı ile birlikte Cisco Satış Ortaklığı Programı’na başlıyor. Türkiye’den de üniversiteden bu yıl mezun olan 3 kişinin katıldığı eğitimde katılımcılar, 12 ay boyunca en yeni ağ ve iletişim teknolojileri de dahil olmak üzere ofis ortamında iletişim ve işbirliği gibi konularda bilgi sahibi olacaklar.

“Doğu ve Orta Avrupa ülkeleri önemli bir yetenek havuzuna ve uzun eğitim süreçlerine sahip. Çoğu Cisco Networking Academy Programı’na da üye olan, bölgemizdeki önde gelen teknik üniversitelerle işbirliğimizi genişletmemiz bizi memnun ediyor. Bu işbirliğini eğitim programı, kariyer gelişimi seminerleri, ortak araştırma projelerini kapsayacak şekilde geliştiriyoruz” diyen Cisco Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Kaan Terzioğlu sözlerine “Bu üniversitelerden yeni mezun olan öğrencilerin Cisco Satış Ortaklığı Programı’na gösterdikleri ilgi gururumuzu okşuyor. Onlara Merkezi ve Doğru Avrupa bölgesinde iş imkanı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde devam etti.

Cisco Satış Ortaklığı Program, üç yıl önce yeni mezun mühendislere bilgisayar ağ teknolojileri konusunda eğitim vermek amaçıyla başlatıldı. Bu yıl 1400 aday arasından seçilen 23 yeni sistem mühendisi (Associate Systems Engineers) bir yıllık eğitim sonunda Cisco’da işe başlayacak. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin önde gelen teknik üniversitelerinden gelen katılımcılar, bölgede ülkeleri Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Litvanya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Türkiye ‘yi temsil ediyorlar. Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunan Cisco ofisinde düzenlenen eğitim Cisco sertifikasyonlarını, teknik ve satış yetenekleri, genel oryantasyon ve Cisco kültürünü kapsıyor. Sınıf eğitimlerine ve rol oynama (role-playing) oturumlarına ek olarak katılımcılar laboratuvarda ve kendi ülkelerinde iş sırası eğitimlere de tabi tutulacaklar.

Cisco Satış Ortaklığı Programı’na 2006 yılında katılan ve eğitimi sonrası Cisco Türkiye ofisinde çalışmaya başlayan Pınar Yıldız, “Cisco'nun 44 ülkeden seçtiği genç insanlardan oluşan insan ağının bir parçası olarak aldığım eğitimle teknik birikimimin yanında satış alanında da kendimi geliştirdim. Farklı kültürlerden insanlarla beraber yaşayıp çalışıp öğrenme imkanını buldum. Cisco Satış Ortaklığı Programı bilgisayar ağlarıyla insan ağının sentezlendiği eşsiz bir deneyimdi benim için” diye konuştu.

Hollanda’nın Amstedam kenti ile birlikte Japonya’nın Tokyo ve ABD’nin Raleigh kentlerinde düzenlenecek ve bir yıl sürecek eğitim programına dünya çapında üniversiteden yeni mezun olmuş 390 kişi katılıyor. Cisco Satış Ortaklığı Programı, en yüksek seviyedeki satış ve mühendislik yeteneğine sahip kişileri bulmak ve yeni nesil Cisco Müşteri Yöneticisi ve Sistem Mühendisi oluşturmak için kullanılıyor.

Cisco Satış Ortaklığı Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için
www.cisco.com/go/ciscograds

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları