26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ciscodan Yeni CCENT Sertifikası
10 Temmuz 2007 Salı 16:47

Cisco'dan Yeni CCENT Sertifikası

Ağ uzmanlığına giriş için yeni bir sertifikasyon programı duyuran Cisco, CCNA sertifikasyonunun kapsamını da genişletti.

Ağ teknolojileri pazarının lideri Cisco, ağ uzmanlığı sertifikasyon programına yeni bir giriş adımı ekledi. Cisco Certified Entry Network Technician (CCENT) olarak adlandırılan yeni sertifikasyon programını , Cisco ağ uzmanlığı için ilk adım olarak konumlandırılıyor. CCENT, basit iletişim ağlarının tasarımı, kurulumu ve yönetimi için bir yeterlilik sertifikası olarak konumlandırılıyor. CCENT sertifikalı ağ uzmanları, işletmelerin büyük kısmında bulunan temel düzeydeki iletişim ağlarını kurmak ve yönetmek için ihtiyaç duyulan uzman açığını kapatmak için önemli bir kaynak oluşturacak.

CCNET’in duyurulması öncesinde Cisco ağ uzmanlığının ilk ayağı olan CCNA sertifikasyonunun kapsamı da genişletildi. CCNA sertifikasyon programı artık performans ve Cisco sertifikalı uygulamaları bilgi teknolojileri pazarında farklılaştırmaya odaklanırken kapsadığı konu başlıklarının sayısı da artış gösterecek. CCNET sertifikasyonu içeriği Haziran ayı sonundan itibaren kullanıma açıldı. CCNET sınavları ise 1 Ağustos 2007’de başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları