04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco Yönlendiricileriyle Daha Fazla Cihaz Bağlanıyor
27 Ekim 2011 Perşembe 17:25

Cisco Yönlendiricileriyle Daha Fazla Cihaz Bağlanıyor

Cisco 819 ISR Machine-to-Machine Gateway ile artık ATM’ler, servis araçları, dijital reklam alanları ve otomatlar da ağa bağlanarak iş verimliliğini artırıyor

En geleneksel olmayan networking ortamlarında bile müşterilerine iş fırsatları yaratma konusundaki eşsiz becerisini sergileyen ve “Nesnelerin İnterneti” vizyonunu yerine getiren Cisco, yönlendirici altyapısı portföyüne eklenen yeni Cisco 819 Integrated Services Router (ISR) Machine-to-Machine Gateway ürününü duyurdu.

Geleneksel olmayan IP cihazlarına networking özelliklerinin entegre edilmesi, makineden makineye (M2M) bağlantı olanağı sağlayarak kurumların operasyonel verimlilik kazanmasına, maliyetlerin düşürülmesine ve inovasyona destek oluyor. Cisco 819 ISR Machine-to-Machine Gateway, şirketlerin genel merkez sınırlarının çok daha ötesindeki zorlu ortamlarda kurumsal 3G/4G kablosuz WAN ağı hizmetlerini küçük cihazlara da ulaştıran tek ve entegre bir platform olarak kullanılır. Cisco, Cisco 819 ISR gibi teknolojilerin 2020’ye kadar 50 milyarın üzerinde cihazın internete bağlanmasına katkıda bulunacağını öngörüyor.
Cisco 819 ISR, daha önce ağ bağlantılı olmayan cihazlara ağ bağlantısı özellikleri ekleyerek ve konum tabanlı uygulamaların gerçek zamanlı GPS verilerini almak için kullanabileceği bağımsız GPS’i destekleyerek yeni iş fırsatları yaratır.

Örneğin Cisco 819 ISR şunları sağlayabilir:
Medikal: Hastaların uzaktan izlenebildiği seyyar medikal hizmetler sağlık bakım merkezine yapılan ziyaret sayısını azaltmanın yanı sıra hareket edemeyen hastaların da sağlık bakım hizmetine erişimini sağlar.
Ulaşım: GPS ve yüksek hızlı mobil genişbant teknolojisiyle çalışan M2M iletişim ile araçlar izlenerek varış noktalarında yolculara bildirim yapılabilir.
Otomatlar: Cisco 819 ISR’li otomat makineleri en yakındaki doldurma deposu veya cihazını "bulur" ve "konuşur" ve böylece popüler ürünler bitmeden yeniden doldurulmuş olur.
Güvenlik: M2M teknolojisi ATM makinelerinden görüntülü takip, esnek izleme özellikleri ve benzer inovasyonlara olanak tanır.

En hafif Apple MacBook Air’dan daha hafif, boyut olarak Apple iPad2’den daha kısa ve küçük olan ve muhafazalı ve muhafazasız olmak üzere iki versiyonu bulunan Cisco 819 ISR, ortam kontrolünün kısıtlı olduğu küçük alanlarda kullanılabilir. Küçük ayak izine rağmen Cisco 819 ISR, durum ve uygulama denetlemeli firewall, saldırı engelleme, içerik filtreleme ve VPN’ler için şifreleme gibi özelliklerin de aralarında bulunduğu çeşitli ileri güvenlik özellikleri sayesinde hassas ortamlarda kullanılabilir. Cisco 819 ISR, Cisco Prime ile uzaktan ve merkezden yönetilebilir.

Cisco Servis Yönlendirici Teknolojisi Grubu Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Praveen Akkiraju şöyle diyor: “Hızla eski teknolojilerin yerini alan yeni teknolojiler ve yeni iş modelleri müşterilerimizi çeşitli ortamlarda son kullanıcıya daha yakın akıllı ağlar kullanmaya teşvik ediyor. Cisco ISR 819, yönlendirme, güvenlik ve M2M pazarına optimizasyonda öncü olmayı sağlayan yenilikçi bir platform. ISR’yi ATM cihazları ve ambulanslar gibi ilginç ve yeni uygulamalara sunmaktan heyecan duyuyor ve bu teknolojinin müşterilerimizin kritik uygulamaları güvenle kullanmalarına olanak sağlayacağına inanıyoruz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları