23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco Workshop Günleri
22 Mayıs 2007 Salı 14:02

Cisco Workshop Günleri

Bilişim Eğitim Merkezi, Cisco Workshop Günleri’nde profesyonel bilişim uzmanlarına ücretsiz olarak uygulamalı eğitim workshopları düzenliyor.

Bilişim Eğitim Merkezi, dünya internet trafiğinin % 80’ninin üzerinden aktığı internet ağ teknolojileri şirketi Cisco’nun veri ağları konusunda yetişmiş uzman ihtiyacını karşılamak için tüm dünyada uyguladığı Cisco Networking Akademisi Programı’na (CNAP) TBV Eğitim Ortağı olarak katılıyor. Bilişim Eğitim Merkezi’nin düzenli olarak organize ettiği ‘Cisco Workshop Günleri’nde, bilgisayar ağ teknolojileri, Cisco cihazları ve network altyapısıyla ilgili güncel ve uygulamalı bilgilerin verilmesi hedefleniyor. Workshoplar, bilgisayar ağları konusunda kapsamlı bir sertifika eğitimi olan CNAP içeriğinin konuları hakkında bilgi almak isteyenler için tasarlandı.

Profesyonel IT Uzmanlarına yönelik olan bilgilendirme 3 ana başlıkta yapılıyor. Network Uygulamaları başlığında network performansı, network güvenliği ve network bağlantı çözümleri; Cisco Switch Kullanarak Network Güvenliği başlığında; yerel ağlarda güvenlik ve bağlantı çözümleri,, Cisco Routerlar ve Servisleri başlığında da ise uzaktan erişim, NAT/PAT, DHCP ve internet güvenliği konularında cihazların üzerinde uygulamalı olarak bilgi alma olanağı sağlanıyor. Tanıtım workshopları, Cisco Networking Akademisi Programı CCAI (Cisco Certified Academy Instructor) sertifikasına sahip ve Bilişim Eğitim Merkezi Sistem ve Network Bölümü Koordinatörü İrfan Bostancı tarafından veriliyor.

Cisco Networking Akademisi Programı Türkiye Yöneticisi Deniz Sungurlu tanıtım workshopları ile ilgili olarak; “Bu workshop ile profesyonellerin bilgisayar ağları dünyasına yakınlaşması, güncel bilgiler edinmeleri hedefleniyor. Bir sonraki adımda, bu konuda uzmanlaşmaya karar veren katılımcıları CNAP bilgisayar ağları uzmanlık eğitimlerine davet ediyoruz” dedi.

Bilişim Eğitim Merkezi Sistem ve Network Bölümü Koordinatörü İrfan Bostancı eğitimlerle ilgili olarak, “Cisco eğitimlerinde, genellikle güvenlik ve yönetim yapılarında karşılaşılan sorunların çözümlerine yönelik eğitimler veriyoruz. Bu yöntemler Cisco teknolojisinde son derece basitleştirilmiş ve kolay çözümlerin uygulanarak yapılabileceğinin bilgisine dayalıdır. Bu bilgilere ek olarak IT profesyonelleri Cisco network yapısıyla ilgili bilgilerini tazelemelerinin yanında Cisco Systems teknolojisinin gelişen yönleri ile de tanışıyorlar. Kolayca ve basit olarak çözüme ulaştıracakları ağ yönetimi konusunda güncel bilgileride uygulama şansına sahip oluyorlar” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları