27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco İş Ortaklarına CCIE Sertifikaları Desteği
28 Eylül 2007 Cuma 12:04

Cisco İş Ortaklarına CCIE Sertifikaları Desteği

Türkiye’deki CCIE sertifikalı mühendis sayısını artırmayı hedefleyen Cisco, iş ortaklarına eğitimlere katılımda katkı payı ödeyecek.

Cisco, Türkiye’deki CCIE (Cisco Certified Internetworking Expert) sertifikalı mühendislerin sayısını artırmak amacıyla başlattığı yeni bir programı duyurdu. Endüstri standardı haline gelen CCIE, uzmanların hızla değişen ağ yönetimindeki bilgilerini test ederek güncellediği düzenli sınavlarla Cisco profesyonellerinin en yüksek yetkinlik seviyesi.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Erkan Akdemir, “Yüksek seviyede yetkinlikleri olan profesyonellere duyulan ihtiyaç ortada. Bugün ağlar sağladıkları verimlilik, güvenlik, uygulamalar arası uyum ve maliyet kontrolüyle şirketler için stratejik bir değer haline geldi” diyor ve ekliyor: “Cisco da kendi bilgi ve iletişim teknolojileri projelerinde binlerce Türk şirketi ve kurumuna destek veren yerel iş ortaklarıyla güçlü bir teknoloji bilgi tabanı oluşturmaya kendini adadı.”

Türkiye’de 100 CCIE Projesi, Cisco’nun geçtiğimiz yılın sonunda duyurduğu 5 yıllık yatırım planının bir parçası. CCIE eğitimleri, Cisco’nun eğitim iş ortakları Bilge Adam, BT Eğitim ve Netron tarafından verilecek. Cisco, eğitim programına bilgi ve tecrübesiyle destek vereceği gibi, eğitim ücretinin de bir kısmını karşılayacak.

Türkiye’de CCIE sertifikasına sahip 29 kişi bulunuyor. Tüm dünyada Cisco sertifikalarına başvuran profesyonellerin sadece yüzde 3’ünün bu sertifikayı alabilmiş olması, CCIE programının zorluğunu gösteriyor. CCIE mühendisleri Routing/Switching (Yönlendirme/Anahtarlama), Security (Güvenlik), VoIP (IP Tabanlı Ses İletişimi), Data Center (Veri Merkezleri) ve Service Provider Networks (Servis Sağlayıcı Ağları) kategorilerinde uzmanlaşabiliyor. Ağ endüstrisi CCIE’yi bir gösterge olarak kabul ediyor ve diğer üreticiler de kendi yetkinlik sistemlerini oluştururken Cisco’nun programını örnek alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları