27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco, Pure Networksü Satın Aldı
08 Ağustos 2008 Cuma 09:32

Cisco, Pure Networks'ü Satın Aldı

Pure Networks'ün geliştirdiği Ağ Yönetimi Yazılımı, tüketicilere kolay çalışan ve kolay bağlanan dijital teknoloji zevkini sunuyor

Cisco, merkezi Seattle"da bulunan ev ağ yönetimi yazılımları ve cihazlarının lider şirketi Pure Networks"ü satın almak üzere olduğunu açıkladı. Pure Networks"ün ağ yönetimi çözümleri, kullanıcılara ev ağlarını kolayca kurma ve ağa bağlı cihazları yönetme imkanını sağlıyor.

Cisco"ya göre sektör, PC"lerle cihazları birbirine bağlamak üzere tasarlanan Home Networking 1.0 teknolojisinden multimedya yetenekleri gelişmiş, birbirinden çok farklı cihaz ve uygulamaların bağlı olduğu Home Networking 2.0 teknolojisine doğru bir dönüşüm geçiriyor. Pure Networks"ü satın alarak Cisco, tam entegre ev ağ yönetim çözümlerine sahip oluyor. Bu sayede tüketiciler, yeni uygulamalar ile cihazların ve yetkinliklerin gelişimine temel olan çözümlerle evde, işte veya yolda daha fazla bağlı halde yaşayabilecek.

Pure Networks hali hazırda Cisco"nun iş ortağı olarak müşterilere daha kolay kurulum ve yönetim güvenliği ile ev ağları kullanımı sağlayan Linksys Easy Link Advisor (LELA) için kullanılan yazılım altyapısı ve cihazları temin ediyor. Söz konusu satın almanın, Cisco"nun mevcut LELA platformunu geliştirerek multimedya uygulamalarının merkezi haline getirmesi ve bağlı halde yaşamaya yönelik ağ vizyonunu güçlendirmesi bekleniyor. Pure Networks"ün ürünleri ve çözümleri, aynı zamanda servis sağlayıcıların da ev ağlarını müşterileri yararına yönetmesine destek oluyor.

Pure Networks"ün satın alınması, Cisco"nun mevcut ürün kategorilerini genişleterek yeni pazarlara girmeye dayanan ve "kur, satın al ve ortak ol" şeklinde özetlenebilecek yenilikçi stratejisinin bir sonucu. Pure Networks"ün değerli ağ yönetimi teknolojisine ve fikri mülkiyeti ile tecrübeli Ar-Ge ekibine sahip olarak Cisco, tüketici stratejisini daha da ileri aşamalara taşıyabilecek.

Anlaşmaya göre Cisco, Pure Networks"ün tüm hisseleri için yaklaşık 120 milyon dolar ödeyecek. Pure Networks"ün satın alınmasının, birçok prosedüre tabi olunduğu için, 2009 mali yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Satın almanın gerçekleşmesinin ardından Pure Networks"ün çalışanları Seattle"da kalacak ve Linksys"in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mike Pocock liderliğinde Linksys ekibine entegre edilecek.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları