25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco, NX-OS Sisteminde Lider
08 Nisan 2011 Cuma 12:59

Cisco, NX-OS Sisteminde Lider

Cisco, veri merkezi sanallaştırması, tümleşik yapı ve bunları sağlayan NX-OS sisteminde liderliğini sürdürüyor.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, sunduğu Data Center Business Advantage mimarisinin çerçevesini oluşturan Unified Fabric, Unified Computing System ve Unified Network Services çözümlerinde ulaştığı kilometre taşlarını duyurdu.

Bir milyonuncu Nexus 10Gb Ethernet portunun satışıyla birlikte Cisco"nun kullanımdaki Nexus portlarının sayısı 7 milyonu aştı. Cisco ayrıca 10 bininci NX-OS işletim sistemi müşterisini geçti ve Unified Computing System müşterilerinde de 4 bine ulaştı. Tüm bunlar, Cisco"nun sunduğu platformların müşteriler tarafından yeni nesil veri merkezi sanallaştırması ve özel bulut altyapıları amaçlı kullanıldığını gösteriyor.
Nexus ve UCS ürün aileleri, Cisco"nun bulut bilişim portföyünün temel bileşenlerini oluşturuyor. Yüksek oranda sanallaştırılmış veri merkezi ve özel bulut ortamlarının yapıtaşlarını ortaya koyuyor ve kurumlar tarafından masaüstü sanallaştırma, ses, video, ses ve güvenlik gibi özel bulut uygulamalarında da hali hazırda kullanılıyor.

Cisco"nun tümleşik yapılardaki liderliği, herhangi bir yerde, herhangi bir ölçekteki herhangi bir uygulamanın güvenli, ölçeklenebilir ve açık bir şekilde sunulmasını sağlayan mimari esnekliğe dayanıyor. Nexus ve Unified Computing System ürün aileleri, müşterilerin modüler olarak veri merkezleri oluşturmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı.

Cisco"nun veri merkezi altyapılarında ulaştığı kilometre taşları şöyle:
-Cisco, piyasaya sunulmasından bu yana geçen 18 aylık sürede Unified Computing System"de 4 bininci müşteriye ulaştı. Cisco"nun 2011 mali yılının ikinci çeyreği itibariyle yıllık UCS geliri geçen yıla oranla yüzde 700 artarak 650 milyon dolara çıktı.
-Nexus 5000 satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 56 arttı. Aynı dönemde Nexus 2000 gelirleri yüzde 150 ve Nexus 7000 gelirleri yüzde 100 artarak toplamda yıllık 1 milyar dolara ulaştı.
-Cisco, veri merkezi teknolojilerindeki liderliğini, Data Center Business Advantage portföyündeki ürünlerde sunduğu yeniliklerle pekiştiriyor. Cisco Nexus 7000 ailesi, Unified Fabric çözümünün kullanıldığı ve sunucu platformu olarak kullanılan Nexus 5000 ve 2000 Serileri, Cisco Nexus 3000 anahtar ailesi, Cisco MDS 900/9500 serisi depolama anahtarları, Cisco Unified Computing System sunucu ailesi, Cisco Data Center Network Manager ve Cisco NX-OS"e getirilen yeniliklerle birlikte, Unified Fabric, Unified Computing ve Unified Network Services çözümleri kolayca uygulanabilir, ölçeklenebilir ve güvenli veri merkezlerine entegre ediliyor. Cisco"nun veri merkezi yapısı, yakınsanmış ağ yönetimini ve hem fiziksel hem de sanal ortamlarda sunucudan depolamaya süreçlerin hızlanmasını mümkün hale getiriyor.
-Cisco'nun veri merkezi portföyü, aralarında eWeek Yılın Ödülü, InfoWorld Yılın Teknolojisi, CRN Teknoloji İnovasyon Ödülü ve Best of VMWorld"ün de bulunduğu bir dizi endüstriyel ödüle layık görüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları