05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco, Inlet Technologiesi Alıyor
23 Şubat 2011 Çarşamba 17:00

Cisco, Inlet Technologies'i Alıyor

Inlet Technologies'in satın alınması ile Cisco'nun Videoscape stratejisinin desteklenmesi amaçlanıyor

Veri ağları konusunda dünya liderlerinden olan Cisco, Adaptive Bit Rate (ABR) dijital medya işleme platformları lider sağlayıcılarından Inlet Technologies"i satın almaya hazırlandığını duyurdu. Merkezi Kuzey Carolina"daki Raleigh"de bulunan Inlet"in, Cisco"nun Videoscape TV platformunun özelliklerinin artırılmasına katkıda bulunması ve servis ile içerik sağlayıcılara Internet Protokolü (IP) üzerinden herhangi bir cihazdan video deneyimi sunma imkanını sağlaması planlanıyor.

Cisco Videoscape, servis sağlayıcıların dijital TV ile sosyal medya ve iletişim uygulamalarındaki online içeriği bir araya getirerek ev ve mobil video deneyimini sunmalarını sağlayan kapsamlı bir TV platformu. Inlet"in yönetilen ve yönetilmeyen ağlarda akan multimedya içeriğinde kullanılan ileri ABR teknolojisi, video akışının kalitesini gerçek zamanlı ağ koşullarına uyarlıyor.

Cisco Başkan Yardımcısı ve Servis Sağlayıcı Video Teknoloji Grubu Genel Müdürü Enrique Rodriguez, "Mobil, masaüstü ve akıllı cihazlarda medya tüketimi arttıkça servis ve içerik sağlayıcılar heyecan verici video deneyimleri sunma konusunda inanılmaz fırsatlara sahip oluyor. TV deneyiminin yeniden keşfinde Cisco"nun Videoscape platformu önemli bir rol oynayacak ve Inlet satın alması da müşterilerimizin ağı, yenilikçi video deneyimlerini tüm cihazlardan tüketicilere sunacakları bir platform haline getirmesini sağlayacak" diyor.

Inlet, Cisco"ya IP ağlardan herhangi bir cihaza ABR video sunma teknolojisinde uzman olan güçlü bir ekiple katılıyor. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Inlet çalışanları Cisco"nun Servis Sağlayıcı Teknoloji Grubu"na katılacak. Anlaşmaya göre Inlet"in tüm hisseleri için Cisco yaklaşık 95 milyon dolar ödeme yapacak. Anlaşmanın 2011"in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları