26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cisco, Güvenlik Çıtasını Yükseltiyor
16 Aralık 2011 Cuma 21:12

Cisco, Güvenlik Çıtasını Yükseltiyor

Cisco ağ inovasyonu, gezegenin en ölçeklenebilir veri merkezi yapısını sağlıyor

İnternet trafik hacmi katlanarak arttıkça (2013’te internet üzerinden ayda 56 eksabaytı -yaklaşık 12.8 milyar çevrimiçi film- geçeceği tahmin ediliyor) uygulamaları, verileri barındıran ve güvence altına alan veri merkezlerinin, yüksek güvenlik derecesi korunurken ölçeklendirilmesi gerekiyor. Cisco, veri merkezi ağ yönetimi portföyünü yukarıda belirtilen gereksinimleri karşılayacak ve eşsiz yapısal esneklik ile fiziksel, sanal ve bulut bilişim ortamlarına ölçek kazandıracak çığır açıcı şekilde genişletti.

Yeni Cisco anahtarlama ürünleri, sunucuları, veri depolama alanlarını ve kurumsal ağları, veri merkezi ve bulut üzerinde kusursuzca birleştiren Nexus veri merkezi ve MDS depolama anahtarlarından oluşan Cisco Tümleşik Yapı portföyünü zenginleştiriyor. Cisco, Nexus 7000 Serisi için geliştirdiği ikinci nesil özellikleri ve Nexus 5500 anahtarı için Cisco FabricPath desteğini açıkladı; bu iki ürün birlikte sektör lideri veri merkezi altyapı ölçeklenebilirliğini sağlıyor ve 12 binden fazla 10GE sunucu portunu destekliyor. Böylece Cisco, pazarın bu alandaki rakiplerinden ikinci sıradakinin yarı maliyetinin altına iki katı kapasite sunuyor. Ayrıca, çok düşük gecikme süreli Nexus 3000 anahtar ailesine, gecikme süresini mikro saniyenin altına indiren yeni anahtarlar ekleyen Cisco, sanallaştırılmış ortamlarda ve bulut ortamlarında sürekli güvenlik sağlamak için popüler güvenlik ürünü ASA’nın sanallaştırılmış bir versiyonunu çıkardı.

Cisco Nexus 7000 anahtar ailesinin ikinci nesil özellikleri: Nexus 7000 ailesinin yeni Fabric 2 modülü ve daha yüksek sayıda 10GbE port barındıran yeni L2/L3 10GbE F2 ailesi hat kartı, sektörün en yüksek performansını (tek bir Nexus 7000 Serisi kasa üzerinde 768 hat hızlı L2/L3 10GbE port) ve port başına daha düşük güç (10GE port başına 10W’nin altında) tüketimi ile  sunuyor. Entegre FabricPath ve Fabric Extender (FEX) desteğiyle birleştirilen Cisco yapı mimarisi, benzersiz bir ölçek ve işletim kolaylığı sağlıyor.

İkinci nesil Nexus 7000’in özellikleri:

  *  Aynı anda 4.5 milyon Netflix film yayımlama (ortalama bir Netflix filmi yaklaşık 3.5GB),
  *  Her gün Facebook’a yüklenen (her biri 1MB’tan) 250 milyon fotoğrafı 114 saniyede indirme, 
  *  Normal bir günde yaklaşık 8TB’lık Twitter trafiğini yaratan milyonlarca tweet’in her biri için 3.6 saniyede “tweet” atma.

Cisco Nexus 5500 için Cisco FabricPath desteği: Nexus 5500, üst raf şekil faktöründe 10GbE ile sektörde lider dansite sağlıyor ve NX-OS inovasyonu FabricPath’i destekliyor.

Veri merkezi yapılarını ölçekleme: İkinci nesil Nexus 7000 ve Nexus 5500 birlikte sektörün en iyisi veri merkezi yapı ölçeklenebilirliğini sağlıyor ve yapıları pazarın bu alandaki rakiplerinden ikinci sıradakinin yarı maliyetinin altına iki katı kapasite sunacak şekilde 12 binden fazla 10GbE sunucu portu ile destekliyor.

Yeni Cisco Nexus 7009: En kritik veri merkezi ortamlarının ve kampus çekirdek dağıtımlarının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan Nexus 7009, kompakt form faktörü (14RU), yüksek elverişlilik ve sanallaştırma desteği sunuyor.

Cisco Nexus 3000 Anahtar Ailesiyle Çok Düşük Gecikme Süresi: Cisco Nexus 3000 ailesinin yüksek frekanslı alım-satım, yüksek performanslı bilişim, “Büyük Veri” ve Web 2.0 dağıtımı için tasarlanan iki yeni anahtarı, mikro saniyenin altına inen gecikme süreleriyle sektör lideri kapasite sağlıyor ve L2/L3 dağıtımları için yüksek dansiteli 40 Gigabit Eternet (16 port 10G/40G) ve bakır (48 port 100Mb/1GbE) seçenekleri sunuyor.

Sanallaştırılmış Ortamlar İçin Güvenlik: Cisco, güvenli çokkullanıcılı ortamlar ve bulut ortamları için yeni sanal güvenlik duvarı Cisco Adaptive Security Appliance (ASA) ile güvenlik portföyünü genişletti; sektörün, bir milyondan fazla cihaz üzerine kurulan, en çok dağıtılan bu güvenlik duvarı, sanal form faktöründe sunulacak. Yeni Cisco ASA 1000V bulut güvenlik duvarı, türünün en iyisi güvenlik duvarı özelliklerini sunuyor ve Nexus 1000V yazılım anahtarıyla entegre oluyor.

Cisco ayrıca, HP ile birlikte, veri merkezi sunucuları ve ağ yönetimi yapıları arasında köprü kuracak bir seçenek daha sunuyor. “HP için Cisco Nexus B22 Fabric Extender (FEX)” olarak da bilinen “HP BladeSystem için Cisco Fabric Extender” ürünü, Cisco Unified Fabric’i HP c-Class BladeSystem’le birleştirilerek müşterilere avantaj sağlanıyor. Bu çözüm, mevcut veri merkezi teknolojisi yatırımlarını koruyarak HP BladeSystem ve Cisco Nexus anahtar ortamlarına yatırım yapan müşterilere daha kesin entegrasyon olanağı sunuyor. HP ve Cisco tarafından ortaklaşa tasarlanan bu çözüm, müşterilerin HP BladeSystem c-Class altyapısını ve Cisco Unified Fabric’i daha kolay birleştirip konfigüre etmelerine olanak tanıyor.

Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ana Teknoloji Grubu Genel Müdürü John McCool: “Müşterilerinin işletme hedeflerini daha hızlı ve daha risksiz şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Cisco, veri merkezi inovasyon hızında rakipsiz durumda. 19 binin üzerinde NX-OS müşterisi, pazarın, Cisco'nun yapı yaklaşımını veri merkezi mimarilerinin temeli olarak benimsediğini açıkça gösteriyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları